شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۱:۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۰ - ۹:۳۱

مرگ قریب الوقوع بیش از ۳۰۰ هزار کودک درشاخ آفریقا

بیش‎از۳۰۰ هزارکودک آفریقایی دراتنظارمرگ مرگ قریب الوقوع بیش از ۳۰۰ هزار کودک درشاخ آفریقا صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف ، اعلام کرده است بیش از ۳۰۰ هزار کودک در شاخ آفریقا به علت بدترین قحطی و خشک‎سالی دردهه های اخیر، به سو تغذیه شدید مبتلا هستند ودر معرض مرگ قریب الوقوع قرار دارند. آنتونی […]

بیش‎از۳۰۰ هزارکودک آفریقایی دراتنظارمرگ

مرگ قریب الوقوع بیش از ۳۰۰ هزار کودک درشاخ آفریقا
صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف ، اعلام کرده است بیش از ۳۰۰ هزار کودک در شاخ آفریقا به علت بدترین قحطی و خشک‎سالی دردهه های اخیر، به سو تغذیه شدید مبتلا هستند ودر معرض مرگ قریب الوقوع قرار دارند.

آنتونی لیک مدیر اجرایی یونیسف، روز جمعه هشدار داد : “بلای انسانی می رود که به فاجعه‎ای انسانی تبدیل شود. ”

لیک در همین خصوص گفت : “فقط در سومالی حدود ۱.۴ میلیون کودک از قحطی اخیر آسیب دیده‎اند و حدود ۳۹۰ هزار نیز از سوتغذیه رنج می برند.

این در حالی است که به گفته این مقام سازمان ملل، نزدیک به ۱۴۰ هزار نفر در مناطق جنوبی به علت سو تغذیه شدید با مرگ قریب الوقوع روبرو هستند .

بنابر آمارهای سازمان ملل، ده‎ها هزار نفر در سومالی ، کنیا، اتیوپی ، جیبوتی و اریتره جان خود را از د ست داده‎اند ، این در حالی است که بیش از ۱۲ میلیون نفر در منطقه نیز چشم به راه رسیدن مواد غذایی هستند .

یونیسف همچنین درباره پیامدهای وخیم به دلیل وجود عواملی چون سوتغذیه، نبودن آب آَشامیدنی سالم و بهداشت و هجوم هزاران آواره به موگادیشو پایتخت سومالی ، هشدار داده است .

روزان چارلتون نماینده یونیسف در امور سومالی ، می گوید: ” نباید کودکی به علت ابتلا به اسهال تلف شود اما این وضعیتی است که برای یک کودک سومالیایی که به سوتغذیه شدید مبتلاست وجود دارد و این یک واقعیت کشنده است.”

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید