پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۴:۱۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۰ - ۲۲:۰۰

دانشگاه آزاد در تولید مقالات ریاضی ISI شیمی در کشور به رتبه اول دست یافته است.

کریم زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در جلسه هم‌اندیشی اساتید واحد زاهدشهر با برشمردن خدمات و فعالیت‌های دانشگاه آزاد گفت: هر پدیده‌ای که با سرعت شکل گرفته و رشد کرده معمولاً به بن‌بست رسیده و در این میان تنها دانشگاه آزاد است که به بن‌بست نرسیده و آن به واسطه فکر صحیح و منطق درستی […]

کریم زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در جلسه هم‌اندیشی اساتید واحد زاهدشهر با برشمردن خدمات و فعالیت‌های دانشگاه آزاد گفت: هر پدیده‌ای که با سرعت شکل گرفته و رشد کرده معمولاً به بن‌بست رسیده و در این میان تنها دانشگاه آزاد است که به بن‌بست نرسیده و آن به واسطه فکر صحیح و منطق درستی است که آن را هدایت می‌کند.

وی افزود: پیشرفت‌های اخیر در فناورهای اطلاعاتی، ژنتیک، بیوتکنولوژی، ریاضییات کاربردی، شیمی و فیزیک موجب انقلابی عظیم در رسیدن بشر به قله دانایی شده اما کشورهای در حال توسعه با نابرابری‌های دانش و فناوری از طرف کشورهای پیشرفته روبه‌رو هستند.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد، مقالات علمی معتبر منتشر شده در سطح جهان را از معیارهای توسعه علمی دانست و خاطرنشان کرد:دانشگاه آزاد در تولید مقالات ریاضی ISI شیمی در کشور به رتبه اول دست یافته است.

زارع تصریح کرد: دانشگاه آزاد دارای بیش از ۳۰ هزار نفر عضو هیئت علمی است و با جذب ۱۵ هزار عضو هیئت علمی طی دو سال آینده و با ادامه این روند جذب تا افق ۱۴۰۴ تعداد اعضایش افزایش می‌یابد.

وی افزود: دانشگاه آزاد با بیش از ۲۰۰ رشته تخصصی در واحد علوم و تحقیقات و سایر واحدها در سطح استان‌ها نقش بسزایی در تولید علم و حرکت در جهت پررنگ کردن نقش ریاضیات کاربردی و شیمی در صنعت داشته است.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اظهار داشت: رشد چمشگیر مقالات ISI رتبه نخست مجله ijest در خاورمیانه، دریافت جایزه ملی توسط مجله علوم دانشگاه آزاد و کسب مستمر عناوین برتر مسابقات روبوکاپ و رقابت‌های معتبر علمی و پژوهشی بین‌المللی بیانگر روند رو به رشد شاخص‌های علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد موجب توزیع عادلانه‌تر دانش در سراسر کشور شده و کمیت و کیفیت آن به حدی رسیده است که هیچ‌کس نمی‌تواند انکارش کند، اظهار داشت: وظیفه مسئولان دانشگاه، اساتید و کارکنان است تا بستری فراهم کنند که دانشجویان بتوانند با بهره‌گیری از خلاقیت و نوآوری و استعدادهای خویش در ارتقای منزلت خود و کیان دانشگاه و اعتلای علمی، آموزشی و پژوهشی گام بردارند.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید