مدیر عامل اتحادیه‌ تعاونی‌های سهام عدالت استان تهران گفت: در حال حاضر سود فعالیت سه سال اخیر شرکت‌های واگذار شده در قالب سهام عدالت به سهامداران پرداخت نشده است.

علی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اینکه ثبت‌نام و پایش متقاضیان دریافت سهام عدالت کارگران ساختمانی و فصلی در اختیار دبیرخانه‌های استانی قرار گرفته اما به شرکت‌های تعاونی منعکس نشده است، اظهار داشت: در این باره به محض معرفی لیست متقاضیان شرکت‌های تعاونی نسبت به ساماندهی آنها اقدام خواهد کرد.
وی در خصوص چرایی عدم پرداخت سود سهام عدالت سال‌های ۸۷ تا به امروز، خاطرنشان کرد: مطابق مصوبه مجلس دولت می‌تواند تا زمان مستهلک کردن کامل سهم خود از محل منابع مورد واگذاری در قالب سهام عدالت هیچ سودی را به مردم پرداخت نکند.
وی ادامه داد: طی سال‌های ۸۵ و ۸۶ سود سهام متضاضیان سهام عدالت از محل درآمد شرکت‌های مورد واگذاری در قالب سهام عدالت تأمین و به طور کامل به سهامداران پرداخت شد.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت استان تهران گفت ” در آن زمان تکلیف بر این بود که دولت طی ۱۰ سال بعد از واگذاری منابع درآمدی به تدریج تا زمان استهلاک کامل سرمایه‌های هزینه شده در محل واگذاری‌ها، مطالبات خود را دریافت کند.
وی افزود: اما طی مصوبه‌ای مقرر شد دولت در زمان کمتری سهم خود را از شرکت‌های مورد واگذاری برداشت کند.
حسینی اظهار داشت: به نظر می‌رسد تا زمانی که سهم دولت از محل شرکت‌های مورد واگذاری در قالب رد دیون به سهام عدالت تأمین نشود، نمی‌توان امیدوار به پرداخت به هنگام سود سهام عدالت بود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سود فعالیت سه سال اخیر شرکت‌های مورد واگذاری در قالب سهام عدالت به سهامداران پرداخت نشده و در این باره تعیین تکلیف شفافی هم صورت نگرفته است.