هر چند که اکنون ایالت های هند و دولت این کشور به شیوهای مختلفی برای کنترل جمعیت روی آورده اند،اما پیش بینی می شود جمعیت هند درسال دو هزاروسی ازجمعیت چین نیز جلو تر بزند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، شبکه خبری فرانس بیست وچهار،موضوع شیوه مبارزه با افزایش جمعیت درایالت راجستان را در گزارشی ویژه پوشش داد.

این شبکه دراین باره اعلام کرد در این ایالت، زنان به امید اینکه در قرعه کشی ،یک خودرو یا تلویزیون برنده شوند، موافقت می کنند بعد از داشتن دو فرزند خود را عقیم کنند.

هدف کلی آن است که در دومین کشور بسیار پرجمعیت جهان ، تنظیم خانواده در ازای دادن کالاهای تشویقی انجام گیرد.

عمل جراحی درعرض پنج دقیقه انجام می گیرد و بعد از آن،زنان دیگر نمی توانند مادر شوند.

یک پزشک در این باره می گود در طول زندگی حرفه اش تاکنون سی هزار زن را بدین شیوه عمل جراحی کرده است.

این می گوید در کشورهای پیشرفته زنان از طریق قرص و دیگر ابزارهای متعارف از حاملگی ناخواسته جلوگیری می کنند اما در کشور ما این امکانات وجود ندارد وما ناچاریم به این شیوه ها روی آوریم .

در این میان، به ندرت اتفاق می افتد که مردان از طریق وازکتومی ناباور شوند .

هنگام خارج شدن از بیمارستان نیز خانواده بیماران پول دریافت می کنند.زنان ده یورو و مردان هم پانزده یورو می گیرند این پول معادل یک هفته دستمزد دراین ایالت از هند است.

مسئولان ایالت راجستان برای تشویق بیشتر زنان و مردان به عمل ناباوری ، خودرو، موتور سیلکت ، وسایل برقی خانگی و غیره را بین کسانی که عمل ناباوری انجام داده اند به قرعه کشی می گذارند.

ویجای ساگار مسئول مسائل بهداشتی ایالت راجستان در این باره می گوید:” هند دومین کشور پر جمعیت جهان است و اگر ما از همین حالا جلوی جمعیت را نگیریم در آینده با مشکلات اجتماعی و افت توسعه مواجه خواهیم شد.

وی می افزاید اگر خانواده ها فرزند کمتری داشته باشند می توانند به راحتی به آنها غذا بدهند،شرایط آموزشی و زندگی بهتری برای آنان فراهم کنند.

یک زن بیست و شش که نخستین بچه خود را در سن سیزده سالگی به دنیا آورده است و اکنون پنج بچه دارد در توجیه دلیل این عمل بر روی خود می گوید به خاطر آنکه دیگر نمی تواند به بچه های بیشتری غذابدهد چنین تصمیمی را گرفته است.

پرستار این بیمار می گوید همسر این زن یک یورو در روز درآمد دارد و کل این پول را بایدصرفت تامین غذا برای فرزندانش بکند.

به هر حال، هم اکنون هر سال حدود پنج میلیون نفردرهند به همین شیوه عمل ناباوری می کنند و با این وجود،پیش بینی می شود جمعیت هند درسال دو هزار وسی ازجمعیت چین نیز جلو تر بزند.