جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۸:۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۰ - ۱۵:۳۶

آخرین اظهار نظرهای مردم در باره حذف صفر پول

حسین قضاوی’ روز سه شنبه در نشست خبری که در محل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران،برگزار شد، افزود: بر اساس نتایج نظر سنجی که از سوی سایت بانک مرکزی انجام شده است تاکنون بیش از ۵۱ هزار نفر از این سایت بازدید کرده اند. وی ادمه داد:بر این اساس ۶۶درصد مردم با حذف چهار صفر،۲۱درصد […]

حسین قضاوی’ روز سه شنبه در نشست خبری که در محل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران،برگزار شد، افزود: بر اساس نتایج نظر سنجی که از سوی سایت بانک مرکزی انجام شده است تاکنون بیش از ۵۱ هزار نفر از این سایت بازدید کرده اند. وی ادمه داد:بر این اساس ۶۶درصد مردم با حذف چهار صفر،۲۱درصد مردم با حذف سه صفر ، ۲درصد با حذف ۲صفر و ۹درصد با حذف یک صفر موافق هستند.
قضاوی اظهار داشت: ۳۳درصد پاسخگویان موافق جایگزینی یکباره پول جدید به جای پول قدیم و ۶۶درصد موافق گردش موقتی همزمان دو پول جدید و قدیم هستند.
وی با اشاره به نامگذاری پول فرعی جدید (سکه) بیان داشت: ۲۲درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی موافق نامگذاری ریال ، ۸درصد تومان، ۲۱درصد پارسی و ۳۵درصد موافق دریک به جای پول فرعی هستند.
این مقام مسئول در مورد نامگذاری پول اصلی گفت: همچنین ۳۹ درصد پارسی را به عنوان پول اصلی ،۳۴درصد تومان و ۱۸درصد دریک را به عنوان پول اصلی انتخاب کرده اند. همچنین ۵۹درصد هیچکدام از این نامگذاریها را نپذیرفته اند.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید

تعداد نظرات منتشر شده: 1
  • ایمان جعفری
    ۲۹ / تیر / ۱۳۹۰

    با حذف ۴ صفر موافقم ولیکن در زمینه نام گذاری موافق با اسامی بالا نیستم. در صورت نیاز به همفکری حاض به همکاری هستم