به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت تایدواتر خاورمیانه، در پی ارائه مستندات و دلایل محکمه پسند از سوی شرکت تایدواتر خاورمیانه به قوه قضائیه و پی گیری های مجدانه این شرکت ، قوه قضائیه دستور توقف برگزاری مزایده غیر قانونی انتخاب اپراتور دوم برای بندر شهید رجایی را صبح امروز صادر کرد.

افق – عصرایران: چندی پیش سازمان بنادر و دریانوردی در حالیکه شرکت تایدواتر از سوی وزارت خزانه داری امریکا با دلایل واهی تحریم شده بود در یک اقدام مشکوک و با استناد به برخی مصوبه های درون سازمانی، مزایده ای غیر قانونی را برای انتخاب اپراتور دوم بندر شهید رجایی منتشر کرد که از همان زمان موضوع با اعتراض شدید شرکت تایدواتر مبنی بر غیر قانونی بودن این اقدام مواجه شد.

گزارش فوق می افزاید، در پی اعتراض تایدواتر به این اقدام و شکایت این شرکت در خصوص غیر قانونی بودن این مزایده، شعبه اول دادگاه حقوقی دادگستری بندرعباس با توجه به اهمیت موضوع و حفظ منافع و مصالح کشور به صورت فوق العاده به این موضوع رسیدگی کرد و دستور توقیف عملیات واگذاری و بهره برداری ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی به اشخاص ثالث را صادر کرد.

از این پس شرکت تایدواتر فارغ از فشارها و جریانهای داخلی، شکایت از وزارت خزانه داری آمریکا را در محاکم حقوقی بین الملی پی گیری می کند.