اعتصاب غذای فعالان کاروان هوایی غزه

تصویری از تجمع اعتراضی اعضای گروه “به فلسطین خوش آمدید” در بدو ورود به فرودگاه بن گوریون تل‌آویو
فعالانی که به خاطر تلاش برای ورود به فلسطین توسط نیروهای اسرائیلی بازداشت و در زندان به‌سر می‌برند در دو بازداشت‌گاه این رژیم دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

پرس تی‌وی، ده‌ها تن از فعالان گروه “به فلسطین خوش آمدید” روز دوشنبه (۲۰ تیر، ۱۱ جولای) در اعتراض به شرایط سخت خود در زندان‌های رژیم اسرائیل دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

این اعتصاب سه روز پس از بازداشت این فعالان توسط نیروهای رژیم اسرائیل در فرودگاه بن گوریون انجام شده است. این فعالان با هواپیما به فرودگاه بن گوریون وارد شده و قصد داشتند در اقدامی صلح‌آمیز با ورود به سرزمین‌های فلسطینی با خانواده‌های فلسطینی دیدار کنند.

این گروه در قالب کاروان هوایی “فلای تیلا” (Flytilla) و در اعتراض به ممانعت از عزیمت کشتی‌های کاروان کمک‌رسان آزادی ۲ به نوار غزه ،سازمان‌دهی شده است.

بر پایه گزارش‌ها، افراد پایین‌تر از سنین قانونی و افراد سال‌خورده نیز در میان این فعالان بازداشت‌شده حضور دارند.

این فعالان در حال حاضر در زندان‌های بئرشبع در جنوب سرزمین‌های اشغالی و در رام‌الله محبوس هستند.

اگر چه بیشتر بازداشت‌شدگان ملیت فرانسوی دارند، اما فعالانی از کشورهای امریکا، بلژیک، بلغارستان، هلند و اسپانیا نیز در میان آنان حضور دارند که در حال حاضر در زندان‌های رژیم اسرائیل به‌سر می‌برند.

در هیمن حال، سابینه حداد، سخنگوی اداره مهاجرت رژیم اسرائیل مدعی شده است که تل‌آویو روز دوشنبه ۲۳ فعال حامی فلسطین را که در زندان محبوس بودند اخراج کرده است.

وی در ادامه تصریح کرده است که ۵۸ تن از فعالان همچنان در زندان‌های رژیم اسرائیل به‌سر می‌برند.