پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۴:۱۲
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۷

دشمنان هرگز نتوانسته‌اند ملت ایران را دور بزنند

ملتی که خودش را پیدا کرده و ارزش ، موجودیت و ذخایر خود را می‌داند، تصمیم گرفته رو به جلو حرکت کند، آنها نمی‌توانند جلوی حرکت ملت ایران را بگیرند.

افق نیوز: رییس جمهور، از ۹ دی به عنوان روزی یاد کرد که ملت ایران در آن از آرمان‌ها و موجودیت خود دفاع کرد.

محمود احمدی‌نژاد با حضور در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) و افتتاح دو طرح پتروشیمی با اشاره به روز نهم دی ماه گفت:‌ مردم در هر جا که لازم باشد به صحنه می‌آیند مانند روز نهم دی ماه که ملت از آرمان ، ارزش و موجودیت خود دفاع کرد. ملت مانند اقیانوس عظیمی است که می‌آید و تمام آلودگی‌ها را محو می‌کند، این عظمت ملت ایران است و خدا را شکر می‌کنیم که قطره‌ای از اقیانوس ملت ایران هستیم.

رییس‌جمهور در ادامه با بیان این‌که بدخواهان ملت ایران، بدخواهی می‌کنند، تصریح کرد: ذات بعضی از آنها بدخواهی است و خاصیت‌شان کینه‌ورزی ودشمنی است. برای دشمنی خود بهانه‌های گوناگون می‌آورند، اما علت اصلی این دشمنی‌ها ایمان و آگاهی مردم و همچنین با اراده بودن ملت ایران است.

وی با بیان این‌که علت اصلی بدخواهی آنها بهانه‌های اعلام شده از طرف آنها نیست، افزود: یکی از دلایل بدخواهی آنها ایمان ، آگاهی و دوراندیشی و عمق فهم و معرفت ملت ایران است. ملت ایران جزو معدود ملت‌هایی است که دست شیطان را خوانده و اعتباری برای مستکبران قائل نیست.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: بیش از ۳۳ سال است که ملت ایران در مقابل توطئه‌ها ایستاده است . دشمنان هرگز نتوانسته‌اند ملت ایران را دور بزنند. حتی با جنگ تحمیلی که زشت‌ترین کار تاریخ معاصر بود. همه جمع شدند و هرکار زشتی را توجیه کردند .باز هم نتوانستند ملت ایران را دور بزنند. زمان دفاع مقدس چقدر ستون پنجم دشمن کار می‌کرد، اما آنها نتوانستند ملت ایران را فریب دهند.

وی علت دیگر دشمنی با ملت ایران را اراده مردم عنوان کرد و گفت: بسیاری از دعواهای آنها به خاطر منافع اقتصادی است . چند هزار پایگاه نظامی ایجاد کردند تا در نهایت سود اقتصادی ببرند. آنها برای انسانیت دست به قلم نمی‌زنند و دوست دارند که سایر ملت‌ها عقب‌افتاده باشند.

احمدی‌نژاد گفت: وقتی می‌بینند ملتی تصمیم گرفته پیشرفت کند، می‌گویند اگر بنا باشد ملت ایران با این سرعت پیشرفت کند، چند سال دیگر دست آنها به دامن ملت ایران هم نخواهد رسید. آنها می‌خواهند رشته موفقیت‌های علمی و فناوری ملت ایران را قطع کنند، اما آنها اشتباه می‌کنند، ملتی که خودش را پیدا کرده و ارزش ، موجودیت و ذخایر خود را می‌داند، تصمیم گرفته رو به جلو حرکت کند، آنها نمی‌توانند جلوی حرکت ملت ایران را بگیرند.

رییس‌جمهور گفت:‌ بخدا می‌شود کشور را بدون ذخایر نفتی که به خزانه دولت وارد می‌شود،‌ اداره کرد. دندان صادرات نفت را در می‌آوریم و می‌گذاریم کف دست‌شان.

به گزارش ایسنا، احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح دو طرح پتروشیمی در عسلویه گفت:‌ گازی که استخراج می‌شود، از چند گاز دیگر از جمله اتان و متان تشکیل شده است. ما اگر گاز اتان را از مجموعه گازی که در کشور مصرف می‌شود، جدا کنیم اتفاقی نمی‌افتد. اما خواص دیگری دارد که باید از آن استفاده کرد. حدود ۶ درصد مجموع گاز کشور را اتان تشکیل می‌دهد که قرار است در این مجتمع‌های پتروشیمی از متان جدا شود.

وی با تشریح مراحل احداث فازهای دیگر پتروشیمی کاویان که مورد بهره برداری قرار گرفت گفت: این خط لوله اتیلن از عسلویه به تبریز منتقل می‌شود. غیر از این خط لوله دو خط لوله دیگر پیش‌بینی شده که عبارتنداز خط لوله مرکزی و خط لوله شرق کشور . این گونه اقدامات همه زیرساختی است و اصل کار پس از طی شدن مراحل ، صورت می‌گیرد و ما معتقدیم که ثروت کشور باید در میان لایه‌های پایین جامعه توزیع شود.

احمدی‌نژاد در بخش پایانی سخنان خود با بیان این‌که جهان در تسخیر انسان‌های عالم با اراده و مومن است، گفت: پیشرفت و ثروت تابع اراده انسان است و خوشبختانه تمام اقدامات صورت گرفته در پروژه کنونی توسط متخصصین ایرانی انجام شده است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید