پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۹:۵۶:۲۶
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۲

شبکه انحرافی ” عرفان حلقه ” در فارس منهدم شد

ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فارس با کمک گزارش های مردمی از فعالیت غیر قانونی فردی تحت عنوان ” فرا درمانی” و تبلیغ فرقه انحرافی “عرفان حلقه” در شیراز مطلع شدند. سردار سجادیان افزود: ماموران پس از تحقیقات لازم ،‌ با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی و پلیسی،‌ ضمن هماهنگی با مقام قضایی تمامی […]

ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فارس با کمک گزارش های مردمی از فعالیت غیر قانونی فردی تحت عنوان ” فرا درمانی” و تبلیغ فرقه انحرافی “عرفان حلقه” در شیراز مطلع شدند.
سردار سجادیان افزود: ماموران پس از تحقیقات لازم ،‌ با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی و پلیسی،‌ ضمن هماهنگی با مقام قضایی تمامی اعضاء و افرادی که در این رابطه، تحت عنوان مربی در شیراز اقدام به برگزاری کلاس های غیر قانونی می کردند را شناسایی کردند.

وی افزود : ماموران پس از شناسایی اعضای این شبکه انحرافی  در یک عملیات منظم ۲۶ نفر از اعضاء و افراد شاخص گروه را دستگیر و مقادیر قابل توجهی کتب، لوح فشرده  و جزوات غیر قانونی را کشف کردند.
سردار سجادیان گفت: عوامل اصلی این فرقه انحرافی، پس از طی  دوره های آموزشی، تحت عنوان مربی به صورت هرمی اقدام به عضو گیری و برگزاری کلاس های غیر قانونی کرده و از این طریق با گسترش فعالیت های خود به سرمایه های کلانی دست می یافتند.

وی افزود : رعایت نکردن شئونات اسلامی در کلاس های درس و به ویژه در ارتباط میان اعضاء، موجب بروز مشکلات اخلاقی و متلاشی شدن بنیان خانواده برخی از اعضاء و فعالان شبکه شده است.
فرمانده انتظامی فارس گفت: رد آیات قرآن با دید به اصطلاح علمی، سوء استفاده از آیات قرآن به نفع ادعاهای انحرافی، تمسخر ظهور امام زمان (عج) و نفی مهدویت ، اهانت به ائمه(ع) و ارزش قائل شدن برای دشمنان اهل بیت، شرک دانستن زیارت قبور ائمه (ع)، رد توسل به معصومین، معصوم ندانستن امامان و مخالفت با تشیع، شیطان پرستی علنی و خالق خواندن شیطان، التقاط ماتریالیسم، ادعای اتصال به روح القدس و خداوند از جمله انحرافات این فرقه است.

سردار سجادیان افزود :‌ سرکرده این فرقه انحرافی قبل از این در تهران دستگیر شده است و هم اکنون در زندان به سر می برد.
وی با اشاره به اینکه عناصر این فرقه با سوء استفاده از مشکلات مردم و به ویژه بیماران و تحت عنوان “درمانگری” اقدام به فعالیت می کردند، ‌از مردم  خواست مواظب فعالیت اینگونه افراد که با انگیزه های مادی و بعضا” اخلاقی قصد سوء استفاده از شهروندان را دارند  باشند.

واحد مرکزی خبر

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید