جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۵:۴۲
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۵

تجاوز دسته‌جمعی به یک دانشجوی ۲۳ ساله افکار عمومی را برانگیخت

با ادامه اعتراضات به تجاوز گروهی به یک زن ۲۳ ساله در هفته گذشته، پلیس هند اعلام کرد که برگزاری تجمعات اعتراضی در مرکز دهلی‌نو ممنوع است.

 پلیس امروز (یکشنبه، ۲۳ دسامبر) اعلام کرد که در محدوده کاخ ریاست‌جمهوری در مرکز دهلی نو، محدودیت رفت‌وآمد اعمال می‌شود و از تظاهرکنندگان خواست تا در بخش دیگری از شهر تجمع کنند.

تجاوز دسته‌جمعی به یک دانشجوی ۲۳ ساله، افکار عمومی هند را ناآرام کرده است. این واقعه روز یکشنبه ۱۶ دسامبر در یک اتوبوس و در برابر پسر همراه این دانشجو روی داده و شش مرد مست پس از بارها تجاوز به قربانی، او را با یک میله آهنی نیز به سختی مجروح کرده‌اند.

براساس اعلام پلیس، این زن برای نزدیک به یک ساعت مورد تجاوز قرار گرفته است.متجاوزان سپس قربانی و پسر همراه او را از اتوبوس در حال حرکت بیرون انداخته‌اند. دختر جوان به بیمارستان منتقل شده و شرایط جانی او هم‌چنان وخیم گزارش می‌شود.

از زمان این واقعه تاکنون، همه روزه اجتماعات مختلفی از سوی مردم خشمگین در شهرهای هند برای مجازات عاملان این تجاوز برپا می‌شود. در آخرین مورد، هزاران نفر از مردم دهلی‌نو روز شنبه دست به راهپیمایی زدند. این تظاهرات در پی تلاش گروهی از معترضان برای ورود به مقر ریاست جمهوری به خشونت گرایید.

پلیس به روی تعدادی زن و مرد که قصد شکستن موانع موجود را داشتند، گاز اشک‌آور پرتاب کرد و در ادامه به روی آنها آب پاشید. پاره‌ای از تظاهرکنندگان خشمگین نیز با سنگ به ماموران پلیس حمله کردند. شرکت کنندگان در این تجمع خواستار اعدام پنج نفری هستند که به ظن ارتکاب تجاوز هفته گذشته دستگیر شده‌اند.

پلیس هنوز نفر ششم را پیدا نکرده است.تظاهرکنندگان شعار اجرای عدالت و به دار آویختن متجاوزان را می‌دادند. آنها هم‌چنین خواهان تدابیری در سراسر هند برای تامین امنیت زنان شده و از مقامات دولتی ‌خواستند که مجازات تجاوز جنسی را تشدید کند و در پیگرد متجاوزان کوشاتر باشد.

خبرگزاری‌ها می‌نویسند که بیشتر تظاهرکنندگان روز شنبه دانشجویان و زنان بوده‌اند. برخی والدین فریاد می‌کشیدند که جرات بیرون فرستادن دختران خود از خانه را ندارند. آنها از سیاستمداران و نمایندگان می‌خواستند که امنیت را به شهر بازگردانند. دولت هند از تظاهرکنندگان خواسته که آرامش خود را حفظ کنند.

معاون وزیر کشور هندوستان به شبکه محلی «سی‌ان‌ان» گفته که راه بررسی موضوع تجاوز و اعتراض به آن، گفتگو است نه هجوم به ساختمان‌های دولتی و خراب کردن موانع سر راه. دختر ۲۳ ساله‌ای که مورد تجاوز قرار گرفته، دانشجوی پزشکی است و یکشنبه شب همراه پسری از دوستان خود سوار یک اتوبوس غیردولتی شده است.

کمی بعد از سوار شدن، مردان حاضر در اتوبوس به دختر حمله می‌کنند و پسر همراه او را به شدت کتک می‌زنند. کس دیگری برای دفاع از آنها در اتوبوس حضور نداشته و راننده نیز همکار متجاوزان بوده است. نشریه «تایمز آو ایندیا» چند روز پیش مقاله‌ای در این زمینه با عنوان «شرم بر شهر» منتشر کرد و نوشت که دهلی‌نو، پایتخت تجاوز شده است.

بنا بر آمار رسمی، در سال گذشته ۵۷۲ مورد تجاوز جنسی در دهلی‌نو ثبت شده است. پلیس هندوستان می‌گوید که به طور میانگین در هر ۱۸ ساعت، یک زن مورد تجاوز جنسی در دهلی‌نو قرار می‌گیرد. میانگین ثبت مزاحمت‌ها و آزارهای جنسی دیگر هر ۱۴ ساعت یک‌ بار عنوان شده است.

روزنامه ی مردم سالاری

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید