شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۳:۴۸
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۱ - ۹:۱۳

نقش مخرب برخی کشورهای منطقه به ویژه ترکیه در بحران سوریه آشکار است

کشورهایی مثل ترکیه، نه تنها به اهداف مورد نظر خود نخواهند رسید، بلکه موجبات خسارات فراوان به خود و کشورهای منطقه را نیز فراهم خواهند آورد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، استقرار موشک‌های پاتریوت در منطقه را باعث تقویت حضور غرب در خاورمیانه دانست و گفت: کشورهایی مثل ترکیه، نه تنها به اهداف مورد نظر خود نخواهند رسید، بلکه موجبات خسارات فراوان به خود و کشورهای منطقه را نیز فراهم خواهند آورد.

سردار یدالله جوانی با اشاره به نصب موشک‌های پاتریوت در مرز ترکیه با سوریه اظهار داشت:‌ متاسفانه ترکیه امروز در سیاست خارجی خود به دنبال اهداف بلند‌پروازانه‌ای در منطقه بوده که با نیات کشورهای غربی و احیای قدرت امپراطوری عثمانی همخوانی داشته است.

وی با یادآوری حوادث ۲ سال اخیر در منطقه، به ویژه بحران سوریه گفت: نقش مخرب برخی کشورهای منطقه به ویژه ترکیه در بحران سوریه آشکار است و باید گفت این کشورها دچار یک اشتباه راهبردی شده‌اند، چراکه نه تنها به اهداف مورد نظر خود نخواهند رسید، بلکه موجبات خسارات فراوان به خود و کشورهای منطقه را نیز فراهم خواهند آورد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران استقرار موشک‌های پاتریوت در منطقه را باعث تقویت و تحکیم حضور غرب در خاورمیانه دانست و افزود: مداخله نظامی در سوریه و برپایی یک جنگ در منطقه با منافع ترکیه و دیگر کشورهای منطقه در تضاد است؛ لذا نصب چنین موشک‌هایی اشتباهی بزرگ بوده و در راستای تامین منافع آمریکا و غرب و تضعیف هرچه بیشتر کشورهای خاورمیانه صورت می‌گیرد.

باشگاه خبرنگاران

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید