سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: با توجه به مشکلاتی که ورزشگاه دورود دارد بازی در این ورزشگاه کار عقلانی نیست.

امیر قلعه‌نویی پس از تمرین امروز استقلال در خصوص دیدار گهر دورود که قرار بود در لرستان برگزار شود،‌عنوان کرد: به هر حال ما باید بازی را انجام دهیم ولی آنچه مهم است عواقب بازی است. به اعتقادم این کار درستی نیست. شما ببینید مدیر عامل محترم باشگاه گهر در برنامه ۹۰ در پایان صحبت‌های خود خواهش می‌کند که کمک کنید ورزشگاه به اتمام برسد.

وی ادامه داد: موضوع استقلال و پرسپولیس شرایط خاص خود را دارد نمایندگانی که برای بازدید این نمایشگاه به لرستان رفته بودند ۱۶ ایراد گرفتند و عنوان کردند اتفاق ساری تکرار نشود. ببینید در قضیه رشت ما و اینکه دیر به گیلان سفر کردیم چه شلوغ‌کاری‌ها که درآوردند. حال اگر خدای نکرده اتفاقی که برای خانواده داوری رخ داد برای مجموعه استقلال رخ می‌داد چه کسی جواب می‌داد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال یادآور شد: به نظرم این کار عقلانی نیست. شورای تامین استان لرستان تجربه این کار را ندارد و فقط بر روی بحث احساساتی تصمیم گرفته است. ورزشگاه، جایگاه ندارد و بحث ورود و خروج تیم‌ها مشخص نیست.

وی افزود: سازمان لیگ نباید وارد این بازی بچه‌گانه شود. قوانین لیگ نباید زیر پا گذاشته شود. ما تابع قانون هستیم اما هشدار می‌دهم اگر اتفاقی بیفتد، چه کسی جوابگوست.

قلعه‌نویی درباره اینکه ظرفیت ورزشگاه حدود ۱۶۰۰ نفر است و این باعث می‌شود تماشاگران استقلال نتوانند به ورزشگاه بیایند، خاطرنشان کرد: یکی از ایرادات ورزشگاه بحث ورودی‌هاست که به هیچ عنوان مشخص نیست. جایگاه میهمان و میزبان نیز تعیین نشده است. به هر حال این کار خطرناکی است و امیدوارم که تصمیم درستی بگیرند.

وی درباره حضور فرهاد مجیدی تصریح کرد: قبلا هم گفته‌ام و دیگر لزومی ندارد درباره او صحبت کنم. مجیدی سرمایه ملی است و زمانی او را به تیم آوردیم که صدر جدول بودیم. این را باید توجه داشته باشیم که یک مکتب داریم و آن‌هم مکتب استقلال است همه باید دنبال منافع استقلال باشیم. مجیدی هم آمده تا به این مکتب کمک کند. مجیدی بازیکن بزرگی است و می‌خواهد قداستش حفظ شود.

قلعه‌نویی درباره احیاسازی مجیدی برای بازی‌ها یادآور شد: طبیعتا وضعیت جسمانی او نیاز به تمرین‌های بیشتری دارد با توجه به سن و سالش نمی‌توانیم بیش از حد به او فشار بیاوریم. یک سری افراد نباید جبهه بگیرند. استقلال یک خانواده است و همه در آن جا دارند. مجیدی یک مدت از این خانواده دور بوده و حالا به آن بازگشته است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: همان‌هایی که می‌گفتند چرا مجیدی را نیاورد‌ه‌ای حالا می‌گویند که چرا او آمده است. اگر استقلال را دوست داریم باید حرف‌هایی بزنیم که به نفع آن باشد.

وی درباره احتمال دو دستگی در سکوها یادآور شد: اصلا اینگونه نیست اگر هیچ کاری بلد نباشیم این کار را خوب بلدیم.

فارس