هاشم یکه زارع مدیر عامل شرکت ایران خودرو دیزل درپی انتشارخبر افزایش ۲۰ درصدی تولیددراین شرکت گفت : افزایش تولیدمربوط به بخش تولیدخودرو های صادراتی است .

وی افزود : درسال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی برنامه ریزی این شرکت برای تولید محصولاتی با کمترین وابستگی خارجی متمرکز شده است و درصورتی که پشتیبانی لازم و به موقع ازسوی قطعه سازان صورت پذیرد به برنامه مذکور دست خواهیم یافت

وی درخصوص تامین نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی کشور درحوزه مسافری و باری افزود: تلاش شده با درنظر گرفتن نیاز کشور ، محصولاتی بهینه و دارای استاندارد های روز دنیا تولید شود .

مدیرعامل ایران خودرو دیزل خاطر نشان ساخت : محصولات جدید این شرکت می تواند حجم بزرگی از نیاز فعلی بخش حمل و نقل عمومی را پوشش داده و با توجه به برخورداری این محصولات از استانداردها و فناوری های روز دنیا ، پیش بینی می شود ازاستقبال خوبی از سوی مشتریان روبه روشود .

یکه زارع با اشاره به ادامه  روند تولید اتوبوس ۱۸ متری دراین شرکت اظهارامید واری کرد : با حمایت سازمان های ذی ربط داخلی بتوانیم در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی قدمی مفید دراین زمینه برداشته و کشوررا از محصولات خارجی بی نیاز کنیم .