چهارشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۰:۲۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۶

سفر هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا به هند، با هدف شرکت در دومین دور از مذاکرات استراتژیک

سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی هند اعلام کرد: هیلاری کلینتون ۱۹ ژوئیه برای شرکت در مذاکرات استراتژیک با حضور رهبران هند وارد دهلی می‌شود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سفر هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا به هند، با هدف شرکت در دومین دور از مذاکرات استراتژیک واشنگتن ـ دهلی […]

سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی هند اعلام کرد: هیلاری کلینتون ۱۹ ژوئیه برای شرکت در مذاکرات استراتژیک با حضور رهبران هند وارد دهلی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سفر هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا به هند، با هدف شرکت در دومین دور از مذاکرات استراتژیک واشنگتن ـ دهلی می‌باشد که سه‌شنبه ۲۸ تیر (۱۹ ژوئیه) برگزار خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه هند طی بیانیه‌ای گفت: ما همچنان در حال کار کردن بر روی این برنامه هستیم.

وی جزئیاتی در خصوص محور گفت‌وگوهایی که قرار است در دستور کار این نشست قرار بگیرد ارائه نکرد، اما انتظار می‌رود بحث امنیت منطقه‌ای در اولویت دستور کار آنها قرار گیرد.

همکاری‌های امنیتی، بازرگانی و سایر روابط میان هند و آمریکا طی دهه‌ی گذشته به شدت افزایش یافته است.

سخنگوی سفارت آمریکا در دهلی در واکنش به خبر سفر کلینتون به هند اظهارنظری نکرد.

وزارت خارجه هند در ادامه افزود: نشست گروه همکاری‌ “فن‌آوری پیشرفته” نیز طی روزهای آینده میان آمریکا و هند برگزار خواهد شد که در آنجا بحث‌های فناوری و ارتقای آنها مورد گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید