سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۸:۰۹:۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۱ - ۹:۵۰

سوریه حکم بازداشت نخست وزیر سابق لبنان را صادر کرد

بازپرس ارشد شهر دمشق حکم بازداشت سعد حریری نخست وزیر سابق لبنان و عضو مجلس نمایندگان این کشور را به طور غیابی صادر و اعلام کرد آن را از طریق پلیس بین المللی (انتر پل) پیگیری خواهد کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر از دمشق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا، مروان لوجی دادستان کل شهر دمشق با اعلام اینکه این حکم به علت دست داشتن سعد حریری در ارسال سلاح برای گروه های مسلح تروریستی در سوریه صادر شده است افزود، عقاب صقر از اعضای جریان سیاسی «مستقبل» لبنان و همچنین لوی مقداد شهروند سوری مقیم لبنان (سخنگوی گروهک معروف به ارتش آزاد سوریه ) هم که در عملیات ارسال سلاح برای گروه های مخالف نظام سیاسی سوریه دست دارند، از جمله کسانی هستند که حکم بازداشت آنها به طور غیابی صادر شده است.
دادستان کل شهر دمشق گفت، اقدام این افراد برای ارسال اسلحه برای گروه های تروریستی در سوریه نقض آشکار قوانین بین المللی است و باید براساس قانون بین المللی مبارزه علیه تروریسم، بازداشت و محاکمه شوند.
برمبنای مفاد قانون بین المللی مبارزه با تروریسم، هر کشوری که این افراد در آن مقیم هستند، باید آنها را توقیف و به دولت سوریه تحویل دهند.
وزارت امور خارجه سوریه هم در نظر دارد حکم بازداشت حریری و عقاب را از طریق علی عبدالکریم علی سفیر این کشور در لبنان به عدنان منصور وزیر امور خارجه این کشور تحویل دهد تا به عنوان مرتکبان جنایات تروریستی محاکمه شوند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید