جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۰:۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۰

محمد حسن صالحی مرام معاون صنایع دستی کشور از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خداحافظی کرد

صالحی مرام گفت: دست رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را برای انتخاب معاون صنایع دستی همراه با وی باز گذاشته‌ام و از سازمان خداحافظی کردم.

از روز گذشته با برپایی مراسم رسمی تودیع و معارفه رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و آغاز به کار محمدشریف ملک‌زاده به عنوان رئیس جدید در این سازمان، محمد حسن صالحی مرام، معاون صنایع دستی این سازمان نیز امروز از این سازمان جدا شد.

محمد حسن صالحی مرام در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در این باره گفت: از مدیریت صنایع دستی می‌روم اما از هنرمندان صنایع دستی و موضوع صنایع دستی خداحافظی نمی‌کنم.

وی افزود: باقی عمرم را در خدمت هنرمندان صنایع دستی کشور خواهم بود.

صالحی مرام تصریح کرد: دست رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را برای انتخاب معاون صنایع دستی همراه با وی باز گذاشته‌ام و از سازمان خداحافظی کردم.

وی گفت: دنیایی از کار در معاونت صنایع دستی وجود دارد از بسته‌بندی و  آموزش گرفته تا موضوعات جهانی مهر اصالت یونسکو. هنوز معتقد هستم با سرمایه‌گذاری اندک، اشتغالزایی بالا و ارزش افزوده بسیار می‌توان در صنایع دستی فعال بود.

صالحی مرام ادامه داد: یک کیلوگرم مس را با تبدیل به محصولات صنایع دستی می‌توان دارای ارزش ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان کرد. حداقل ارزش افزوده در صنایع دستی ۱۰ برابر و حداکثر ۲ هزار برابر است.

وی گفت: ما اگر به صنایع دستی کشور توجه کنیم هیچ نیازی به ظرف و ظروف خارجی نداریم بهترین چینی، سفال و شیشه در ایران تولید می‌شود، بزرگترین فقر ما تنها معرفی کالاها به مردم است.

 

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید