به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم،”حمد بن جاسم آل ثانی” نخست وزیر قطر در اجلاس قاهره ضمن اذعان به این که بی کفایتی اعراب در جنایات علیه ملت مظلوم فلسطین نقش دارد، گفت: اسرائیل گرگ نیست، بلکه اکثر ما گوسفند هستیم.

بن جاسم همچنین اعراب را ناتوان در مقابل اسرائیل ارزیابی کرد و گفت:” ما باید وارد صحنه اقدام و عمل بشویم، من از جنگ یا عملیات نظامی حمایت نمی کنم، زیرا از سطح  توانائی های کشورهای عربی آگاه هستم.”

نخست وزیر قطر اعتراف کرد: “ما اعراب در محاصره فلسطین نقش داریم”.

روز گذشته در چهارمین روز حملات پی در پی رژیم صهیونیستی به غزه، اتحادیه عرب در اجلاس اضطراری خود در قاهره به ارائه وعده هایی بسنده کرد و انجام هیچ اقدام عملی حتی تجهیز مبارزان فلسطینی به سلاح برای دفاع از خود را هم تصویب نکرد.

این در حالی ست که پیش از این سران قطر و عربستان به عنوان اعضای شاخص این اتحادیه، تجهیز تروریست های حاضر در سوریه برای ریختن خون مردم این کشور را “وظیفه شرعی” دانسته بودند.

مواضع به ظاهر ضد اسرائیلی نخست وزیر قطر در اجلاس قاهره در حالی بیان شده است که رسانه های عربی در ماه جاری خبر از سفر نخست وزیر قطر به سرزمین های اشغالی داده بودند؛ و حمد در تل آویو به سران صهیونیستی، طرح ترور بشار اسد رئیس جمهور سوریه در عوض دریافت ۲ سال گاز و بنزین مجانی را پیشنهاد داده بود.

حمد بن جاسم پس از نسشت قاهره، گفت: تشکیل جلسات اتحادیه عرب جز “هدر دادن سرمایه و وقت”نتیجه ای ندارد.

حملات به غزه در پنجمین روز خود ۶۵ شهید و بیش از ۶۰۰ زخمی به همراه داشته است