دبیر کل حزب‌الله لبنان هشدار داد که مسئولان اسرائیلی با حمله زمینی به نوار غزه، مرتکب حماقت بزرگی خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المنار، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سومین شب از ماه محرم در سخنان خود در مجمع سیدالشهدا واقع در الرویس در جنوب لبنان عنوان داشت: اگر اسرائیل فکر می کند با حمله نظامی به غزه می‌تواند قدرت موشکی مقاومت را نابود کند ، بی شک دچار توهم و اشتباه شده است زیرا مقاومت فلسطین هم اکنون می تواند قلب اسرائیل از جمله تل‌آویو و بیت المقدس و مناطق دیگر را هدف قرار دهد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که نیروهای رژیم صهیونیستی از واکنش موشکی مقاومت فلسطین غافلگیر شدند و انتظار چنین مقاومتی را نداشتند.

وی افزود: سخنان دشمن در خصوص احتمال انجام عملیات زمینی در نوار غزه بیشتر شبیه تهدید و ارعاب است. مقاومت فلسطین تصویری زیبا از شجاعت و قدرت خود را برای رویارویی با دشمن ارائه داد. ما شاهد آن هستیم که در میان ساکنان نوار غزه افرادی وجود دارند که در برابر دشمن این چنین مقاومت می‌کنند.

سید حسن نصرالله همچنین تاکید کرد: غزه مقاومت کرده و ایستاده است و همچنان به مقاومت خود ادامه خواهد داد. نیروهای اسرائیلی در سطوح سیاسی، امنیتی و نظامی حملات خود را آغاز کردند. اما بعد از گذشت چند روز از این حملات مشخص شد که اسرائیلی‌ها نسبت به واکنش مقاومت فلسطین شگفت‌زده شده‌اند.

وی تاکید کرد: اسرائیلی‌ها اشتباه کردند و خیال کردند که می‌توانند قدرت موشکی مقاومت را از نخستین ساعات آغاز حمله نابود کنند اما مقاومت فلسطین تا بدین لحظه به بمباران تل آویو، قدس و دیگر اماکن در اراضی اشغالی ادامه می‌دهد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: اسرائیلی‌ها فکر می‌کردند که بعد از آغاز این حملات و بعد از گذشت دو روز مقاومت فلسطین خواهان آتش بس به هر قیمتی می‌شود اما دیدیم که این طور نشد. مقاومت فلسطین در نوار غزه قدرت و اراده زیادی دارد و اگر اسرائیلی‌ها بخواهند عملیات زمینی در نوار غزه انجام دهند، دچار حماقت بزرگی شده‌اند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که اسرائیل از برخی کشورها خواسته تا از مقاومت فلسطین بخواهند آتش بس اعلام کند. مقاومت نیز برای این کار شرط‌هایی قرار داده که لغو محاصره نوار غزه به صورت کامل و ارائه تضمین‌های بین‌المللی مبنی بر عدم ترور رهبران مقاومت از سوی اسرائیل جزو این شرط‌ها به شمار می‌آید. ما همچنان شاهد آن هستیم که کشورهای عربی موضع محکمی در قبال این حملات برای اعمال فشار بر اسرائیل با هدف توقف تجاوزاتش اتخاذ نکرده‌اند. تاکنون هیچ کشوری از قطع روابط خود با اسرائیل و یا لغو توافقنامه‌ها و یا استفاده از نفت به عنوان اهرم فشار و یا افزایش قیمت آن برای اعمال فشار بر آمریکا سخن نگفته است. اوباما همچنان از اسرائیل حمایت می‌کند این بدان معنا است که تاکنون هیچ موضع محکمی از سوی اعراب ندیده است. ما بیم آن داریم که برخی از کشورهای عربی بر مقاومت فشار آورند تا از شروط مشروع خود دست بکشد و بعد اعلام کنند که آنها برای آتش بس تلاش کرده‌اند تا بدین وسیله اعتماد آمریکا را جلب کنند اما غزه می‌تواند پیروز شود.

وی در ادامه افزود: اسرائیلی‌ها مانند جنگ تموز کاملا غافلگیر شدند چرا که موشک‌های مقاومت می‌توانند ۷۰ کیلومتر و یا بیشتر را درنوردند. بعد از گذشت یک روز از آغاز حملات اسرائیلی‌ها اعلام کردند که ساکنان این مناطق باید به پناه‌گاه‌ها بروند و مدارس تعطیل شد. موشک‌های مقاومت به اطراف تاسیسات هسته‌ای دیمونا و حتی خود این تاسیسات می‌رسد، این مساله در معادلات اسرائیل گنجانده نشده بود و آنها به شدت غافلگیر شدند. ما به کشورهای عربی که با اسرائیل در ارتباط هستند می‌گوییم که لطف کنند و تلاش برای آتش بس به هر قیمتی را متوقف کنند. اسرائیلی‌ها امروز دچار سر درگمی شدند چرا که نمی‌دانند باید عملیات زمینی در نوار غزه انجام دهند یا خیر. آنها پیامدهای مالی و اقتصادی این عملیات را بررسی می‌کنند و به نظر می‌رسد این سخنان بیشتر تلاش برای تهدید و ترساندن مقاومت است. حتی اگر با عملیات نظامی در نوار غزه روبرو شویم مطمئن هستیم که مقاومت فلسطین بسیار قدرتمند است و می‌تواند مقابله کند آنها بعد از جنگ سال ۲۰۰۸ تجربیات زیادی کسب کرده‌اند. تاکنون سازمان همکاری‌های اسلامی موضع محکمی اتخاذ نکرده اما برخی کشورهای اسلامی مانند ایران و ترکیه مواضع خود را در این خصوص اعلام کرده‌اند. مشخص است که فراخواندن سفیر مصر از تل آویو اقدام خوبی به شمار می‌آید اما بیشتر از اینها از مسئولان عربی برای اعمال فشار در اسرائیل انتظار می‌رود. باراک اوباما می‌تواند با یک تماس تلفنی جنگ را متوقف کند اما چند ساعت قبل شنیدیم که بار دیگر حمایت خود را از اسرائیل اعلام کرد. انتظار داریم که کشورهای عربی مواضع محکم‌تری در این رابطه اتخاذ کنند.