افق(ofoghnews.ir) سه راکد فلسطینی به شهر اشدود در جنوب سرزمین‌های اشغالی که رژیم اسرائیل آن را منطقه بسته نظامی اعلام کرده است، برخورد کرد.

در پی اصابت این موشک‌ها، پنج اسرائیلی مجروح شدند.

در حالی که شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم اسرائیل می‌گوید سپر موشکی گنبد آهنین ۲۳۰ موشکی از ۶۷۰ موشکی را که از غزه شلیک شده رهیابی و منهدم کرده است، یک موشک دیگر فلسطینی در شهر بئر توویا در جنوب سرزمین‌های اشغالی فرود آمد.

همچنین، بر پایه گزارش سه موشک از صحرای سینای مصر به سوی سرزمین‌های اشغالی شلیک شد و به منطقه اشکول شمال غربی صحرای نفب در سرزمین‌های اشغالی اصابت کرد.

یک مقام ارتش رژیم اسرائیل می‌گوید در حال بررسی امکان شلیک این موشک‌ها از مصر به سوی سرزمین‌های اشغالی است.

رژیم اسرائیل گمان می‌کند موشک‌هایی که اواخر روز جمعه به منطقه اشکول برخورد کرد از مصر شلیک شده باشد.

روزنامه الشروق مصر نیز گزارش داد که یک گروه شبه‌نظامی مصری در صحرای سینا مسئولیت شلیک این موشک‌ها را بر عهده گرفته است.

شبکه ۲ تلویزیون رژیم اسرائیل نیز گزارش داد تبادل آتش بین رژیم اسرائیل و حماس همچنان ادامه دارد.

این در حالی است که بنی گانتز، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم اسرائیل، فرمان گسترش عملیات غزه و تشدید کشتار مردم این منطقه محاصره شده را صادر کرده است.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که که تل آویو ۷۵ هزار سرباز ذخیره ارتش رژیم اسرائیل را به خدمت فراخواند.

به دنبال این حوادث، ایهود باراک، وزیر امور نظامی رژیم اسرائیل و بنی گانتز، فرمانده ارتش این رژیم با فرماندهای ارشد نظامی رژیم اسرائیل نشست فوری تشکیل داده‌اند.

همچنین، در پی تشدید حملات رژیم اسرائیل، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه برای دیدار با محمد مرسی، رئیس جمهور مصر و گفت‌وگو درباره حملات هوایی خونین رژیم اسرائیل علیه نوار غزه وارد قاهر شده است.

هشام قندیل، نخست وزیر مصر و رفیق عبدالسلام، وزیر خارجه تونس نیز روز شنبه (۲۷ آبان، ۱۷ نوامبر) برای اعلام همبستکی با مردم غزه، به همراه هیاتی وارد این منطقه شدند.

بر پایه گزارش، شمار قربانیان حملات رژیم اسرائیل علیه غزه که از روز چهارشنبه آغاز شده است، در پی اصابت یک موشک دیگر اسرائیلی به نوار غزه به ۴۳ تن رسیده است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل نیز جمعه شب با برگزاری جلسه اضطراری ۴ ساعته با برخی از وزرای ارشد این رژیم، درباره گسترش تهاجم نظامی به غزه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

ارتش رژیم اسرائیل روز شنبه در ادامه حملات خود به نوار غزه، با حمله به روستای جبالیا در شمال غزه و همچنین حمله به شهر خان یونس و رفح در جنوب این منطقه و منطقه مغازی در مرکز غزه، جان ۱۱ فلسطینی را گرفت.

پنج تن از کشته‌شدگان در جریان حمله نیروهای رژیم اسرائیل به رفح جان خود را از دست دادند.