خبرگزاری فارس: مجری سابق بی‌بی‌سی در رابطه با پرونده سوءاستفاده از کودکان بازداشت شد

به گزارش فارس به نقل از روزنامهایندیپندنت، پلیس انگلیس «دیو لی تراویس» مجری سابق رادیو بی‌بی‌سی را در رابطه با پرونده سوءاستفاده جنسی از کودکان بازداشت کرد. این سومین شخصیت رسانه‌ای انگلیسی است که در جریان بررسی‌های پلیس در پرونده فساد اخلاقی «جیمی سویل» بازداشت شده است.

سویل مجری و ستاره دهه ۷۰ و ۸۰ بی‌بی‌سی است و سال قبل در سن ۸۴ سالگی درگذشته است. با مرگ او ادعاهای زیادی در مورد فساد اخلاقی او مطرح شده و به نحوی که پلیس اعلام کرده است که ۳۰۰ شکایت آزار جنسی کودکان از سویل مطرح است. این پرونده و شائبه اطلاع مدیران بی‌بی‌سی از فساد اخلاقی سویل، به خودی خود بحران بزرگی را برای این شبکه به وجود آورد. به نحوی که افرادی چون «جان سیمپسون» این پرونده را بدترین بحران ۵۰ سال اخیر در بی‌بی‌سی خوانده است.

با به جریان افتادن پرونده فساد اخلاقی سویل، تاکنون نام‌های زیادی در این پرونده مطرح شده که تراویس یکی از این افراد است. وی از مجریان برنامه «بزرگان موسیقی پاپ» شبکه بی‌بی‌سی بوده و بین سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۹۳ در این شبکه فعالیت می‌کرده است. او صبح امروز در خانه‌اش در »بدفوردشایر» دستگیر شده است.

«فردی استار» کمدین ۶۹ ساله انگلیسی و «گری گلیتر» ۶۸ ساله، خواننده مشهور موسیقی پاپ انگلیس، دو فرد دیگری هستند که در رابطه با این پرونده و با اتهام سوءاستفاده جنسی از کودکان بازداشت شده‌اند.