احتمال آغاز عملیات زمینی رژیم صهیونیستی علیه نوارغزه، ۷۵ کشت و زخمی در حملات گروههای مقاومت به اسرائیل از جمله آخرین تحولات نوار غزه محسوب می شود.

رسانه های عربی هر لحظه آخرین تحولات عملیات ستون ابرهای رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را منتشر می کنند؛

– منابع نظامی در اسرائیل اعلام کردند: آغاز عملیات زمینی علیه نوارغزه حتمی است و تنها به گذر زمان نیاز دارد.

– رسانه های اسرائیلی اعلام کردند طی حملات موشکی گروههای مقاومت فلسطین بیش از ۷۰ اسرائیلی زخمی شده اند. از سوی دیگر رادیو رژیم صهیونیستی ساعتی پیش از کشته شدن ۵ نفر منطقه کریات ملاخی خبر داده بود.

– حملات هوایی رژیم صهیونیستی علیه نوارغزه که امروز از سرگرفته شد بیشتر مناطق شمالی نوارغزه و خان یونس را هدف قرار داده است.

– “ایهود باراک” وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اظهار داشت: حملات علیه نوارغزه انبارهای موشکهای  فجر را هدف قرار داده و بسیاری از آنها را نابود کرده است.

وی اعلام کرد: اسرائیل در اوج آمادگی برای جنگ است و این جنگ نیز کوتاه مدت نخواهد بود. ما این جنگ را تا از بین بردن کامل قوای مقاومت ادامه می دهیم.

– وزیران خارجه فرانسه و کانادا اعلام کردند: اسرائیل حق دفاع از خود را دارد. سفیر رژیم صهیونیسی در سازمان ملل نیز طی اظهاراتی در نیویورک تجاوزات آشکار رژیم صهیونیستی را دفاع از خود دانست.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با بنیامین نتانیاهو با حمایت از حملات رژیم صهیونستی به نوارغزه مدعی شد: اسرائیل حق دفاع از خودش را دارد!

– مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی از ساکنان جنوب فلسطین اشغالی تقاضا کردند به بمب های ساقط شده در نزدیکی اماکن سکونتشان نزدیک نشوند.

– روزنامه اسرائیل هایوم در گزارشی با اشاره به سردی روابط قاهره و تل آویو در پی حملات اخیر علیه نوارغزه تاکید کرد: اسرائیل همچنان در فکر بازگشت به ایامی خوشی است که در دوران مبارک داشت و ازاخوان المسلمین خشمگین است.

– روزنامه النهار به نقل از یکی از فرماندهان گردانهای قسام از افزایش تحرکات نظامی رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان خبر داد.

– گردانهای قسام بمباران مناطق مختلف در فلسطین اشغالی را مجددا آغاز کردند.موشکهای گروههای مقاومت فلسطین علاوه بر تل آویو، شهرکهای صهیونیستی اسدود، بئرالسبع، سدیروت، کریات ملاخی و اشکول را همچنان هدف قرار می دهد.

– شبکه خبری العربیه از گسیل  تعداد زیادی از تانکهای رژیم صهیونیستی به سوی نوارغزه خبر داد.

– مسئول رسانه‌ای جبهه خلق برای آزادی فلسطین در اظهاراتی تاکید کرد: قطر با خون فلسطینیان معامله می‌کند، پول مشکوک به فلسطین می‌دهد اما از خائنان به آن حمایت می‌کند.

وی افزود: از فردای روزی که امیر قطر به غزه رفت، حملات اسرائیل آغاز شد.  همچنین نخست‌وزیر ترکیه برای فلسطین اشک تمساح می‌ریزد.

–  ایهاب الغصین رئیس دفتر اطلاع رسانی دولت منتخب فلسطین در نوار غزه اظهار داشت: حمله صهیونیستها به غزه را آزمون بزرگ برای کشورهای انقلابی است و کشورهای عربی بویژه مصر باید روابطشان با رژیم صهیونیستی را به طور کامل قطع کنند.

– موسی ابومرزوق از مقامات حماس تاکید کرد: طی حملات اخیر رژیم صهیونیستی دو تن از فرماندهان ارشد قسام نیز از ترور جان سالم به در برده اند.

– وزارت خارج چین نگرانی خود را از عملیات ستون ابرهای اسرائیل علیه نوار غزه ابراز داشت.

مهر