در سال ۹۵ دیابلو رودستر و سپس مورچیه لاگوی رودستر را روانه بازار کرد. حالا وقت آن رسیده تا با رودستر آونتادور نیز آشنا شویم.
در حالیکه ساخت مدلهای رودستر مورچیه لوگو و دیابلو، پنج سال پس از تولید مدلهای کوپه رخ داد، در مورد آونتادور این زمان به دو سال کاهش یافته است.
حذف سقف و جانشینی آن با سقفی از جنس فیبر کربن به شکلی عالی صورت گرفته و شامل دو تکه و در مجموع ۵٫۹ کیلوگرم وزن می باشد. خوشبختانه سقف سخت جایگزین سقف پارچه ای مدلهای رودستر مورچیه لاگو شده و بنابراین صدای کمتر در سرعتهای بالا و جلوه بیشتری دارد.
در مورد موتور، لامبورگینی از همان موتور دوازده سیلندر L539 با حجم ۶٫۵ لیتر و توان ۷۰۰ اسب بخار و گشتاور ۵۰۹ پوند فوت استفاده می کند. نیروی تولیدی توسط یک گیربکس هفت سرعته دستی-اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل می شود. شتاب صفر تا صد رودستر LP 700-4 با سقف بسته تنها ۳ ثانیه می باشد و البته سرعت نهایی آن به ۳۴۹ کیلومتر بر ساعت بالغ می گردد.
به نوشته پدال، برخی از ویژگیهای منحصر بفرد مدل رودستر مانند چرخهای ۲۰ اینچی در جلو و ۲۱ اینچی در عقب از جنس آلیاژهای سبک که ۱۰ کیلوگرم نسبت به قبل سبکتر شده اند و رنگ آمیزی مشابه میورا رودستر مدل ۱۹۶۸ نیز جالب توجه اند.
لامبورگینی تولید مدل رودستر آونتادور را از تابستان آینده و با قیمت ۳۸۱ هزار دلار شروع خواهد کرد. اما اگر حساب بانکی در حد قارون در اختیار دارید، می توانید همین الان هم آن را سفارش دهید.

خبرنگاران