او افسر سابق ارتش آمریکا ، همسر یک پزشک و مادر دو فرزند است. پولا فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد و دانشکده نظامی “وست پوینت” است.پولا گفت:” ژنرال پترائوس کارت خود را به من داد و به من وعده داد تا مرا به افراد دیگری که در این زمینه پژوهش می کنند ، معرفی کند.”
 استعفا و کناره گیری ژنرالی که ۳۷ سال سابقه خدمت به ایالات متحده آمریکا را داشته، خبری بود که سیستم اطلاعاتی آمریکا را با شوک مواجه کرد، استعفای رئیس سازمان سیا آن هم برای ارتباط جنسی خارج از چارچوب ازدواج مسئله ای بود که پلیس فدرال آمریکا در حال تحقیق درباره آن بود.

به دنبال کشف سرنخ هایی از این ارتباط خارج از چارچوب اخلاقی رئیس سازمان سیا به این ارتباط اعتراف و از سمت خود کناره گیری کرد.

بنابراین گزارش، پولا پرودویل زن زیرکی که اعتماد به نفس بالایی دارد پیش از اعلام ارتباط او با رسوایی جنسی رئیس سازمان سیا از همه چیز برخوردار بود.

او افسر سابق ارتش آمریکا ، همسر یک پزشک و مادر دو فرزند است. پولا فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد و دانشکده نظامی “وست پوینت” است و کار خود را به عنوان کارشناس مبارزه با تروریسم آغاز کرده بود.

وی که به فرصت نوشتن زندگینامه معروف ترین ژنرال آمریکایی دست یافته بود رابطه با او برقرار کرد اما در نهایت این قهرمان ملی را سرنگون کرد و خود نیز رسوا شد.

در آمریکا در مورد این رابطه سوال های زیادی مطرح می شود. او همیشه در مورد پترائوس می گفت این مرد پیشوای من است. اما هیچ کس نمی دانست که پشت این احساس عشق واقعی بود یا هوس.

پولا حتی یک بار برای زنی که گمان می کرد در این رابطه رقیب اوست ایمیل تهدید آمیزی فرستاد.

“شور، قدرت و آینده نگری ” این سه صفتی بود که سایت دانشگاه بیسمارک در داکوتای شمالی پس از فارغ التحصیلی وی در سال ۱۹۹۱ به او داده بود.

در سال های اخیر اما او همه توان خود را در مورد جنگ و درگیری به کار گرفت. به همین دلیل به دانشکده نظامی “وست پوینت” که نخبگان زیادی را در بر دارد برای ادامه تحصیل رفت.

سال ۲۰۰۶ اما اتفاق مهمی به وقوع پیوست؛ او برای اولین بار با ژنرال پترائوس در دانشگاه هاروارد دیدا گرد.

در آن زمان او برای گرفتن مدرک فوق لیسانس مدیریت عمومی تحصیل می کرد.

پولا درکتاب زندگینامه پترائوس می نویسد برای اولین بار در هاروارد با او دیدار کرد و در مورد برخی پژوهش های خود با وی گفتگو کردم.

بر اساس برخی اطلاعات وارده در این کتاب که در روزنامه واشنگتن پست منتشر شده است:” پس از آن دریافتم که او سربازان و فارغ التحصیلان زیادی را برای پیشرفت راهنمایی کرده بود.”

پولا گفت:” ژنرال پترائوس کارت خود را به من داد و به من وعده داد تا مرا به افراد دیگری که در این زمینه پژوهش می کنند ، معرفی کند.”

واشنگتن پست افزود پرودویل که از نیروهای ذخیره ارتش آمریکا است در سال ۲۰۰۸ تصمیم گرفت پژوهشی در مورد روش فرماندهی پترائوس انجام دهد. او از آن سال برای مدت طولانی با ژنرال پترائوس در ارتباط بود سپس تصمیم گرفت تا زندگینامه وی را بنویسد.

او در این مدت حتی زمانی که ژنرال پترائوس ورزش می کرد وی را همراهی می کرد.


پولا و همسرش اسکات

پترائوس همچنین هنگام سفر پولا را با هواپیمایی اختصاصی خود به جاهای مختلف می برد. به طوری که برخی از اطرافیان به این رابطه شک کردند.

واشنگتن پست به نقل از یکی از معاونان سابق ژنرال پترائوس نوشت:” احساس می کردم این رابطه شک برانگیز است.”


ژنرال پترائوس و همسرش

اما تعداد دیگری از اطرافیان آنها پس از فاش شدن مسئله رسوایی جنسی به شدت شگفت زده شدند.

“ای بی سی نیوز” به نقل از دیوید بیکسلر که از طریق یک موسسه خیریه با پولا آشنا شده بود در این زمینه گفت:” پولا کسی نبود که دست به چنین کاری بزند.”

همسایگان پولا در کارولینای شمالی نیز چنین احساسی دارند. او برای سال ها به همراه همسر و دو فرزندش در آنجا زندگی می کرد.

دوست و همسایه او سارا کورم به نیویورک تایمز گفته است:” پولا و همسرش معمولا در حالی که شمع روشن کرده اند شام می خوردند.”

او افزود ارتباط ما بیشتر به این دلیل بود که در همسایگی یکدیگر زندگی می کنیم.

در مورد هسر پولا اطلاعات زیادی در دست نیست. او اما در یک برنامه کمدی تلویزیونی در ژانویه گذشته به همراه پولا و یک نفر دیگر شرکت کرده بود.

پولا در همان برنامه گفته بود “ژنرال پترائوس بسیار فعال است.” وی در صفحه خود در سایت ” لینکد- این” خود را اینگونه معرفی می کند. عاشق وزنه برداری ، بوکس ، مشروب و آشپزی هستم.”

وی همچنین به عنوان مشاور با موسسه ای همکاری می کرد که به امور نظامیان قدیمی می پرداخت.

پس از این رسوایی اما معلوم نیست پولا چه خواهد کرد. او به مکان نامعلومی رفته و هیچ اظهارنظری نکرده است.

آخرین مقاله ای که پولا در نیوزویک منتشر کرده بود تحت این عنوان بود:” اصول ژنرال پترائوس در زندگی.”

با این حال جایگاه پولا دیگر مانند گذشته نخواهد بود.مطبوعات آمریکا از هم اکنون به او لقب ” لوینسکی پنتاگون” داده اند تا خاطره مونیکا لوینسکی زنی که با بیل کلینتون ارتباط جنسی برقرار کرده بود بار دیگر در ذهن ها زنده شود.