سید موید حسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی افق‌ درخصوص برخورد سلیقه ای برخی بانک‌ها برای اختصاص سلیقه‌ای ارز برای بعضی از اقلام و کالاها افزود: در بسیاری از موارد، کالاهایی که با ارز دولتی وارد کشور می شوند بدون حساب و کتاب و نظارت صحیح صورت می گیرد و هیچ منطقی پشت آن نیست.
 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از این اقلام لوکس که به واسطه ارز ارزان قیمت و به طور کاملا سلیقه‌ای وارد کشور می شوند گفت: برخی خودروهای لوکس و وسایل چوبی، با ارز ارزان قیمت و گاهاً ارز مرجع وارد کشور شده‌اند و مورد سوءاستفاده برخی افراد قرار گرفته و به تولید ملی و داخلی آسیب جدی وارد کرده است.
نماینده مردم خوی و چارپاره در خانه‌ملت افزود: این گونه سوءاستفاده‌ها باعث ضربه زدن به تولید ملی و غیر قابل رقابت کردن این نوع کالاها می شود که البته روند خاصی ندارد و برخی افراد به واسطه توصیه و سفارش و استفاده از رانت، به اینگونه امکانات دست پیدا کرده و سودهنگفتی از این میان به جیب زده اند.
وی یادآور شد: امکان استفاده از این ارز ارزان قیمت و مرجع برای همه افراد وجود ندارد و برخی بانک‌ها به طور سلیقه‌ای و به واسطه توصیه این ارز را برای برخی کالاها و اقلام اختصاص داده‌اند.
حسینی صدر با تاکید بر اینکه به دلیل استفاده از این نوع ارز، زمینه پرسود و منفعتی برای برخی افراد مهیا شده است خاطرنشان کرد: خوش به حال آن کسانی که این ارزها را می توانند بگیرند و مولتی میلیاردر شوند.
این نماینده مجلس نهم یادآور شد: طی ۶ الی ۷ ماه گذشته خیلی از این اتفاق‌ها افتاده است، کسانی ثروت شان به دلیل سوء استفاده از این ارز دولتی، چند برابر شده است .
حسینی صدر از سازمان بازرسی کل کشور خواست که فعالتر شده و با حساسیت بیشتری موضوع را دنبال کند و به نتایج قابل قبولی برسد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس باآرزوی بهبود شرایط موجود اظهار داشت: امیدوارم سازمان‌های نظارتی خصوصا وزارت اطلاعات وارد عمل شوند و بتوانند اطلاعات خوبی به دست آورند.