دادگاهی در اسپانیا، ˈمیشل بالاکˈ بازیکن سابق مشهور آلمان را به دلیل سرعت غیرمجاز در رانندگی به پرداخت مبلغ شش هزار و ۷۵۰ یورو وجه نقد و توقیف گواهینامه به مدت ۱۸ ماه محکوم کرد.

 خبرگزاری افه اسپانیا روز پنجشنبه گزارش داد که دادگاه کیفری شهر ˈکاسرسˈ، بالاک را به جرم داشتن سرعت غیر مجاز ۲۱۱ کیلومتر در ساعت در جاده ای در غرب این کشور محکوم کرده است که حداکثر سرعت در آن ۱۲۰ کیلومتر است.

بر اساس حکم دادگاه، بالاک به مدت یک سال و شش ماه نمی تواند با خودرو و موتورسیکلت دارای سیلندر بالای ۲۵۰ سی سی در اسپانیا تردد داشته باشد و علاوه بر آن، باید به مدت شش ماه و ۱۵ روز، هر روز مبلغ ۳۰ یورو جریمه نقدی پرداخت کند.

طبق قانون، بالاک می‌‌تواند ظرف پنج روز آینده علیه این حکم استیناف خود را ارائه دهد.

بر اساس این گزارش، حکم ممنوعیت رانندگی برای بالاک فقط در خاک اسپانیا رسمیت دارد زیرا در کشور خودش، آلمان، داشتن سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر هم جرم نیست اما او باید جریمه نقدی شش هزار و ۷۵۰ یورویی را پرداخت کند زیرا در غیر اینصورت دادگاه، اموال و دارایی‌های احتمالی‌ او را در اسپانیا مصادره خواهد کرد.

با حکم صادره، دادگاه اسپانیا، استدلال وکیل مدافع میشل بالاک را به منظور فرار از پرداخت جریمه نپذیرفته است.

وکیل او گفته بود که اگر چه موکلش یک فوتبالیست مشهور است اما در حال حاضر پول ندارد چون نه کار می‌‌کند و نه درآمدی دارد.

دادگاه در واکنش به این استدلال وکیل مدافع بالاک یادآور شده است رانندگی بالاک با خودروی شخصی شاسی بلند گرانقیمت خود با مدلˈ آئودی کیو- ۷ ˈ آنهم در کشوری دیگر به روشنی بیانگر قدرت مالی بسیار او است و در نتیجه، چنین استدلالی، کودکانه و خنده آور به نظر می رسد.

به گزارش افه، خود بالاک نیز وقتی این استدلال وکیلش را در دادگاه برای جلوگیری از محکومیت شنیده، آن را بی معنی و توهین آمیز خوانده و بلافاصله او را از این وکالت عزل کرده است.

بالاک که خود به دادگاه نرفته بود، پس از شنیدن سخنان وکیلش در دادگاه گفت:ˈ طبق قوانین اسپانیا، باید یک وکیل اسپانیایی از من دفاع می کرد اما دادگاه این وکیل را برایم انتخاب کرد و من هم به او اجازه دفاع از خودم را دادم اما او اجازه نداشت چنین استدلالهای بی معنی بیان کند و به همین دلیل، او را عزل کردم.ˈ

پلیس اسپانیا، خودروی میشل بالاک را روز ۲۵ مهرماه گذشته به دلیل سرعت غیرمجاز در جاده کاسرس در نزدیکی مرز پرتغال توقیف و خود او را نیز چند ساعتی بازداشت

کرده بود.
ایرنا