یحیی گلمحمدی، مهدی مهدوی‌کیا و حمید استیلی درست یک هفته پس از بازی پرسپولیس و پیکان در اقدامی سؤال‌ برانگیز سرمربی تیم‌ملی را مورد خطاب قرار داده و با انتقاد از عملکرد او در رویارویی با سرمربی پرسپولیس، یکجانبه کرش را متهم و انگشت اتهام را به سوی او نشانه رفته‌اند.
مهدی مهدوی‌کیا کاپیتان پرسپولیس حتی پا را فراتر نهاده و با انتقاد از حذف جام حذفی از برنامه مسابقات این فصل این تصمیم را به نظرات کرش مربوط دانسته و عنوان می‌کند که «کجای دنیا سرمربی تیم‌ملی برای لیگ برنامه‌ریزی می‌کند.» طبیعی است که ریشه بیان چنین جمله و اظهارنظری را باید در نتایج پرسپولیس، جایگاه این تیم در جدول رده‌بندی و قرار گرفتن در مسیر فکری رویانیان و مانوئل جست‌وجو کرد.
گل‌محمدی و استیلی هم در اظهارنظر‌هایی مشابه ضمن بیان ضرر مشاجره‌های کرش و مانوئل، سعی کرده‌اند سرمربی تیم‌ملی را مقصر اصلی این جریان معرفی کنند هر چند که در آخر اظهارات خود طولانی شدن جنگ لفظی این دو را به ضرر پرسپولیس و تیم‌ملی دانسته‌اند.
نکته اینجاست جنگی که پرسپولیسی‌ها علیه سرمربی تیم‌ملی به راه انداخته‌اند،‌ تنها به این خاطر است که می‌خواهند از این طریق اندکی از حواشی خود را کاهش دهند.
پرسپولیسی‌ها که با اخراج کریمی تنها منتقد مانوئل در این باشگاه را بیرون کردند، این انتظار را از کرش داشتند که با خالی کردن پشت کاپیتان دوم تیم‌ملی او را برای همیشه از صحنه فوتبال محو کنند. اما کرش نه تنها این کار را نکرد بلکه علاوه بر حمایت از کریمی پاسخ حرف‌های تحریک‌کننده و حاشیه‌ساز مانوئل را هم داد تا سران باشگاه سرخ و بزرگان تیم حسابی شوکه شوند.
پرسپولیس بازی مقابل پیکان را برد، پیروزی خوبی را هم به دست آورد،‌هر چند که امروز این پیروزی مشکوک به نظر می‌رسد و سرخ‌ها درست یک هفته بعد از به دست آوردن این برد حالا در اقدامی هماهنگ سرمربی تیم‌ملی را می‌کوبند تا عقده‌گشایی کرده باشند. شکی نیست که آنها اگر مقابل پیکان نتیجه نمی‌گرفتند تمام تقصیرها را متوجه سرمربی تیم‌ملی و پاسخ او به مانوئل می‌کردند. اما امروز و اینکه سه بزرگ پرسپولیس آن هم پس از یک هفته اینچنین به سرمربی تیم‌ملی بتازند تنها یک علت می‌تواند داشته باشد. پرسپولیسی‌ها در راستای تحقق بخشیدن به نظرات سرمربی و مدیرعامل خود برای پوشاندن ضعف‌های خود در رقابت‌های لیگ پس از پیروزی‌های اخیر تیم‌ملی از سرمربی آن انتقاد می‌کنند.
در اینکه پرسپولیس تیم پرطرفدار و بزرگی است شکی نیست اما وقتی پای تیم‌ملی و حضور در جام جهانی برای ایران در میان باشد حتی پرسپولیس هم نمی‌تواند بزرگی خود را به رخ بکشد. تیم‌ملی فوتبال نباید وارد حاشیه شود، آرامش این روزهای تیم‌ملی در راه رسیدن به جام جهانی فاکتوری است که باید مورد توجه بزرگ و کوچک فوتبال قرار گیرد، آرامشی که گویا زیاد به مذاق مدیرعامل و سرمربی پرسپولیس خوش نمی‌آید و در این راه حتی حاضر به جلو انداختن مهره‌های نامی خود شده‌اند، آنچه مهم است اینکه نتیجه‌گیری یا عدم نتیجه‌گیری مانوئل و پرسپولیس در مقابل موفقیت تیم‌ملی و صعود ایران به جام جهانی در مراتب بسیار پایین‌تری قرار دارد. تنها امیدواریم که مسئولان پرسپولیس به خاطر مافع خود با منافع ملی بازی نکنند.

گزارشگر : فریدون حسن

روزنامه جوان