رئیس جمهور مصر که در نخستین سخنرانی خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، مقابل دوربین ها محافظان شخصی را کنار زد اکنون با کادر کامل امنیتی به میان مردم می رود.
سخنگوی ریاست جمهوری مصر یاسر علی با انتقاد از کسانی که در خصوص تعداد محافظان محمد مرسی اغراق می کنند، رقم دقیق کادر امنیتی رئیس جمهوری مصر را اعلام کرد.
به گزارش” ایندیپندنت مصر ” وی در این خصوص به خبرنگاران گفت: هیچ گاه بیش از ۵۰۰ تا ۶۰۰ سرباز نقش محافظت از رئیس جمهور را بر عهده نداشته اند. این رقم هم حداقل مورد نیاز برای حفاظت از یک رئیس جمهور است. علاوه بر این دلیل انجام دیدارهای آقای رئیس جمهور در روزهای جمعه به دلیل رعایت حال مردم و عدم ایجاد ترافیک است.
فعالان سیاسی در مصر اخیرا به رقم بالای محافظان محمد مرسی هنگام بازدیدهای داخل و میان شهری انتقاد کرده بودند. در جریان دیداری که وی در نوزدهم اکتبر داشت تمامی مغازه دارهای فعال در مسیر  منتهی به محل انجام این دیدار وادار به متوقف کردن کسب و کار خود شدند.
پیش از این برخی منابع ادعا کرده بودند که قریب به ۷ هزار نفر در قالب مامورهای رسمی و مخفی از محمد مرسی هنگام دیدارهای رسمی و غیر رسمی محافظت می کنند.
خبرآنلاین