در شب نهایی کمپین انتخاباتی نامزدهای ریاست‌جمهوری آمریکاف «باراک اوباما» به ایالت «آیووا» رفت، ایالتی که نقش مهمی در پیروزی چهار سال پیش وی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایفا کرد.

فارس به نقل از یاهونیوز نوشت:وی مقابل چشمان ۲۰ هزار نفر از مردم این ایالت که برای شنیدن سخنان وی جمع شده بودند، به جای شعارهای انتخاباتی تمامی تلاش خود را به کار گرفت تا به اولین کمپین انتخاباتی خود در سال ۲۰۰۸ اشاره کند و به هواداران خود انرژی بدهد.

اوباما در حال تلاش برای جلب حمایت هواداران خود، اشک از چشمانش جاری شد و با تواضع به مردم این ایالت گفت: من برگشته‌ام تا از شما بخواهم به ما کمک کنید که آنچه را که آغاز کردیم، به پایان برسانیم زیرا اینجا همانجایی است که حرکت ما برای تغییر آغاز شد. بله درست از همین‌جا.

وی برای جلب حمایت مردم آیووا به روزهای اول اولین کمپین انتخاباتی خود اشاره کرد و سپس با توجه به ناتوانی خود در تحقق وعده تغییر گفت: می‌دانم بسیاری از طرفداران من از سرعت تغییرات ناخوشایند هستند اما من به شما قول دادم و این قول را عملی می‌کنم.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا امروز سه‌شنبه ساعت ۷:۰۰ به وقت محلی و (۱۲:۰۰ به وقت گرینویچ) آغاز می‌شود و در ایالات شرقی آمریکا ساعت ۱۹:۰۰ به وقت محلی به پایان می‌رسد.