خبرگزاری فارس: «روحانیت» در جریان اصلاحات جایگاهی ندارد/ هاشمی نامزد نمی‌شود

مجید گروسی دبیرکل جبهه اصلاح‌طلب جوانان ایران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در تحلیلی از فضای انتخاباتی کشور اظهار داشت: در حال حاضر لیدری جایگاهی در جریان اصلاحات ندارد، چراکه اگر دچار شخص گرایی شویم بازنده ایم لذا باید به گروه گرایی روی آورد.

گروسی تاکید کرد: متاسفانه یکی از عمده ترین مشکلات اصلاح طلبان این است که روحانیت در جریان اصلاحات جایگاه خاصی ندارد.

* هاشمی خود را برای اصلاح طلبان یا اصولگرایان هزینه نخواهد کرد

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره ورود هاشمی به انتخابات گفت: معتقدم هاشمی به صورت مستقل به انتخابات ورود نمی کند و قطعاً نامزد انتخابات ۹۲ نخواهد شد اما از سوی دیگر وی خودش را فقط برای اصلاحات نیز خرج نخواهد کرد چراکه هنوز طیفی از اصولگرایان به هاشمی اعتقاد دارند از این رو وی طرح دولت وحدت ملی را در دستور کار قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه هاشمی خود را برای اصلاح طلبان یا اصولگرایان هزینه نخواهد کرد، افزود: زمان زیادی تا انتخابات باقی است اما متاسفانه هرکس می خواهد چهره شود اعلام کاندیداتوری می کند لذا برای مشخص شدن گزینه هاشمی باید زمان بگذرد تا ورود عارف، جهانگیری، نجفی یا لاریجانی قطعی شود.

گروسی در ادامه با اشاره به نقش جریان انحرافی یادآور شد: گروه انحرافی دولت درصدد است بسیاری از مشکلات جامعه را به گردن روحانیت بیندازد و منجر به ایجاد فاصله بین مردم و روحانیت شود؛ امری که تاکنون توانسته تا حدودی در آن موفق باشد.

وی فضای انتخابات ۹۲ با سال ۸۸ بسیار متفاوت است اما اصلاح طلبان و اصولگرایان هنوز به دنبال فضای سال ۸۸ هستند  در حالی که فضای انتخابات ۹۲ تغییر کرده و اگر کسی شناخت کاملی از شرایط کشور نداشته باشد نمی تواند در انتخابات حضور یابد.

دبیرکل جبهه اصلاح‌طلب جوانان ایران امروز با بیان اینکه جبهه جوانان ایران امروز دو سال از آغاز فعالیتش در استان ها و تهران می گذرد و در حال حاضر نیز به دنبال انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری است، تصریح کرد: شورای مرکزی جبهه معتقد است که یکی از اعضای شورای مرکزی باید کاندیدای ریاست جمهوری شود لذا درصددیم حتما یک نفر از این جبهه نامزد انتخابات شود اما در غیر این صورت از فردی که با برنامه وارد شود حمایت می کنیم چراکه در حال حاضر مشکلات اقتصادی زیاد است.