افق(ofoghnews.ir) رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر کاهش نرخ دلار را علت اصلی کاهش قابل توجه قیمت سکه و طلا در بازار داخلی دانست و گفت: البته در یک هفته اخیر قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی هم حدود ۳۳ دلار کاهش داشته است.
محمد کشتی آرای” در مصاحبه با رادیو اقتصاد با بیان اینکه مصرف طلا در کشور نصف شده است افزود: پیش از این عمده خرید طلا و زیورآلات برای زینت و استفاده شخصی بود اما در یک سال اخیر عمده خریدها برای ثروت‌اندوزی و با رویکرد حفظ ارزش دارایی بوده است.

وی ادامه داد: این روند باعث شده است که حدود ۵۰ درصد صنف طلا و جواهرسازی در کشور تعطیل شود که امیدواریم مسئولان در این باره تدبیر کنند.

کشتی آرای همچنین گفت: عمده خرید مردم در بازار طلا و سکه به سمت سکه بهار آزادی گرایش داشته است و این روند کاهش تقاضای طلا و جواهر را نشان می‌دهد.

وی قیمت سکه تمام بهار آزادی را یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان، نیم سکه را ۵۸۰ هزار تومان و نرخ ربع سکه را ۲۹۱ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت سکه‌های یک گرمی هم به ۱۶۵ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار را ۱۱۸ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نوسان قیمتها نشان می دهد که شهروندان باید برای حضور در این بازار دقت کافی داشته باشند.

کشتی آرای گفت: اگر پس‌اندازهای ما در بخشهای واقعی اقتصاد به کار گرفته شود به نفع همه خواهد بود.