رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران بر ایجاد کرسی‌های علمی میان دانشگاه‌های ایران و فرانسه تاکید کرد.

پایگاه خبری افق به نقل از اداره اخبار مجلس، «برونو فوشه» سفیر فرانسه در تهران ظهر امروز (دوشنبه) با حسن کامران رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد.

کامران در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه مثبت تاریخی روابط دو کشور، گفت: با توجه به سابقه ذهنی مثبت مردم ایران نسبت به ملت فرانسه گروه دوستی پارلمانی ایران آمادگی دارد تا از ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی فی‌مابین برای رشد و گسترش روابط در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استفاده کند.

وی در همین زمینه افزایش تبادلات پارلمانی را برای اعتماد سازی میان دو کشور لازم دانست.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر ایجاد کرسی‌های علمی میان دانشگاه‌های ایران و فرانسه تاکید و خاطرنشان کرد: با توسعه و تبادل ارتباطات علمی و دانشگاهی میان دانشگاه‌ها و مراکز علمی دو کشور می‌توان به تقویت و تحکیم روابط فی‌مابین کمک کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حق مسلم ملت ایران در بهره گیری صلح آمیز از انرژی هسته‌ای افزود: تنها با مذاکرات و گفت‌وگو می‌توان سوء تفاهمات فی‌مابین را حل کرد و جمهوری اسلامی ایران همواره آماده گفت‌وگو و مذاکره است.

در ادامه این دیدار «برونو فوشه» سفیر فرانسه در ایران رفت و آمد مقامات پارلمانی دو کشور را مثبت دانست و گفت: نباید اجازه داد مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی باعث کاهش گفت‌وگو و رایزنی‌های مقامات دو طرف شود و با گفت‌وگو و مذاکره می‌توان به تحکیم و تقویت روابط فی‌مابین کمک کرد.

وی در پایان بر ضرورت ادامه گفت‌وگوهای فیمابین برای حل مشکلات و رفع موانع توسعه روابط تاکید کرد.