محسن مهرعلیزاده با در حضور در غرفه ایسنا در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها

در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی این خبرگزاری اظهار کرد: هنوز برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم تصمیم قطعی نگرفته‌ام و باید ببینم شرایط چگونه خواهد شد.

وی درباره دلایل نام بردن از وی به عنوان یکی از نامزدهای احتمالی انتخاباتی در برخی اخبار و شنیده‌ها توضیح داد: با توجه به این‌که من یک دوره دیگر هم برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شده بودم ، مراجعات زیادی انجام می‌شود و شاید اخبار و شنیده‌ها مربوط به کاندیداتوری من از همین جا ناشی شود.

وی به وجود برخورداری کشور از منابع بسیار خوب اعم از نیروی انسانی باهوش و متخصص، منابع طبیعی مناسب، صنعت، معدن، زیربناهای مناسب، دانشگاه‌های خوب و درآمد بالای ناشی از افزایش قیمت نفت و تاثیر آن در ایجاد ثبات در بازار و اقتصاد اشاره کرد و در عین حتال با انتقاد نسبت به شرایط موجود اظهار کرد: نیروهای دلسوز نظام و انقلاب که درباره مسائل اقتصادی و معیشتی مردم نظرات و تئوری‌هایی دارند باید وارد عرصه شوند.

این فعال سیاسی درباره بحث‌های موجود میان اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری آتی اظهار کرد: تا به حال نشنیده‌ام که در هیچ کدام از جلسات اصلاح‌طلبان، مصداق و کاندیدای مشخصی تعیین شود و بحث‌ها بیشتر درباره نحوه و میزان حضور است و خبر ندارم که آیا اصلاح‌طلبان به طور جدی قصد معرفی کاندیدا دارند یا خیر.

وی با اشاره به برخی تحلیل‌ها مبنی بر این‌که اصلاح‌طلبان باید بر روی کاندیدایی غیر اصلاح‌طلب به اجماع برسند، این تحلیل را نامناسب دانست و گفت: من چنین مطلبی را قبول ندارم. اصلاح‌طلبان به اندازه کافی نیروهای مدیر و با سابقه‌دارند و سال‌های زیادی در دوران پس از انقلاب، امور اجرایی کشور به دست اصلاح‌طلبان و به عبارت بهتر در دست نیروهای خط امام بوده است و در نتیجه شاید رفتن به سراغ چنین وضعیت و تحلیل‌هایی در شرایط فعلی مناسب نباشد.

وی درباره ضرورت حضور اصلاح‌طلبان در عرصه انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: اگر فضای بازتری به اصلاح‌طلبان داده شود و آن‌ها رغبت بیشتری برای حضور پیدا کنند،‌ در چنین فضایی است که نیروهای لایق برای کاندیداتوری یافت می‌شوند، ولی در شرایط کنونی علاقه‌مندی چندانی برای حضور جدی اصلاح‌طلبان، از سوی طیف حاکم وجود ندارد، ولی برای این‌که بخواهیم حضور مردم در انتخابات حداکثری باشد، باید شرایط بهتری برای اصلاح‌طلبان فراهم شود.

این فعال سیاسی در پایان ابراز عقیده کرد: اصولگرایان برای انتخابات آتی ریاست جمهوری به کاندیدای واحدی نخواهند رسید.