«بن افلک» کارگردان فیلم هالیوودی «آرگو» با موضوع تسخیر لانه جاسوسی، گفت: پیش از ساخت فیلم می‌خواستم برای تحقیق بیشتر به ایران سفر کنم ولی مقامات آمریکایی مرا از این سفر ترساندند.

خبرگزاری فارس: افشاگری‌های یک کارگردان/مرا از سفر به ایران ترساندند

فیلم «آرگو» روایتی هالیوودی از واقعه انقلابی «۱۳ آبان» و تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان ایرانی، از ۱۴ اکتبر (۲۳ مهر) به نمایش درآمده است.

«بن افلک» کارگردان این فیلم ضد ایرانی در آخرین مصاحبه خود با رسانه‌ها گفت: برای تحقیق بیشتر و اینکه فیلمم به واقعیت نزدیک‌ شود، تصمیم داشتم پیش از ساخت آن به ایران سفر کنم ولی کمپانی «برادران وارنر» به من تاکید کرد که این به هیچ وجه ایده‌ خوبی نیست و  وزارت امورخارجه آمریکا نیز مرا از این سفر منع کردند ولی زمانی‌ که بر این سفر پافشاری کردم، آن‌ها به من هشدار دادند که مقامات ایرانی ممکن است از این سفر به نفع خود استفاده تبلیغاتی کنند!

وی افزود: من به آن‌ها اعلام کردم که من در این سفر هیچ حرفی از این فیلم و کمپانی برادران وارنر و … نخواهم زد و تنها به عنوان یک توریست به ایران خواهم رفت، ولی آن‌ها باز به من تاکید کردند که در این سفر مقامات ایرانی تو را جلوی دوربین می‌برند، با تو دست می‌دهند و سپس خواهند گفت که تو با آن‌ها هم ‌عقیده‌ای!

بن‌افلک افزود: با تمام این هشدارها باز می‌خواستم جسورانه عمل کنم و به این سفر بروم ولی راستش را بخواهی در لحظات آخر کمی ترس بر من غلبه کرد و از این سفر منصرف شدم.

به گزارش فارس، فیلم «آرگو» محصول کمپانی صهیونیستی «برادران وارنر» است که فیلم ضد ایرانی «۳۰۰» را در کارنامه کاری خود دارد و هم‌اکنون نیز در حال ساخت قسمت دوم این فیلم است تا در سال ۲۰۱۳ آن را به نمایش درآورد.

فیلم «آرگو» اگرچه روایتی از یک واقعه تاریخی است ولی به اعتراف برخی از رسانه‌های غربی از جمله روزنامه انگلیسی‌زبان «اریش تایمز» در گزارش خود از فیلم «آرگو» اذعان داشت که‌ این بسیاری از صحنه‌های مهم و تاثیرگذار این فیلم کاملا ساختگی است.