به گزارش خبرنگار افق (Ofoghnews.ir) کتابت نفیس ترین نسخه نهج البلاغه از روز سه شنبه ۹ آبانماه به مدت ۵ روز در بوستان نهج البلاغه تهران آغاز شد.

نفیس ترین نسخه خطی نهج البلاغه حدود ۶۰۰ صفحه دارد که هر یک از خوشنویسان ، نیم تا یک صفحه از این کتاب را کتابت می کنند.

همچنین در بخش دیگری از این جشنواره ۳۰ تابلو تصویرسازی منتخب از متن نهج البلاغه تا ۱۳ آبان به نمایش گذاشته می‌شود.

علاقه مندان می توانند برای شرکت غیر حضوری در کتابت نهج البلاغه و کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی به نشانی:www.kelkkhial,ir مراجعه کنند.

گفتنی است : نفیس ترین نسخه خطی نهج البلاغه توسط سه تن از هنرمندان حاضر به دوران قاجار، کتابت محمدحسین ارسنجانی، توشیح علی نقی شیرازی و تذهیب علی محمود مذهب باشی خلق شده و با بکارگیری بهترین ابزار چاپ و مرکب در قالب نفیس‌ترین نهج‌البلاغه جهان گردآوری شده است که در ۶ مهرماه سالجاری در تهران با حضور هنرمندان رونمائی شد.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران:۵۰ نسخه  نهج‌البلاغه نفیس به آستان مقدس حضرت علی(ع) اهدا می‌شود

خوراکیان گفت: در آستانه عید غدیر ۵۰ نسخه کتابت شده از کتابت نفیس‌ترین نسخه خطی نهج‌البلاغه به آستان مقدس حضرت امیرالمومنین علی(ع) اهدا خواهد شد.

وی درباره ویژگی‌های نسخه‌ کتاب شده نهج البلاغه اظهار کرد: این نسخه، نسخه‌ای بسیار فاخر است که انسان با دیدن این آثار ارزشمند هنری که برگرفته از متون فاخر دینی است، نمی‌تواند احساس خودش را از زیبایی، لطافت و جذابیت‌ها و لطافت‌هایی دقیقی که در لابلای خطوط رعایت شده است، بیان کند.

وی افزود: هنری که در این نسخه به کار برده شده نشان می‌دهد چقدر این آثار از لحاظ هنری، تاریخ و تمدن ایرانی غنی است و هنرمندان باتوجه به متون و معارف دینی، هنر خود را در سایه متن‌های اصلی دینی ارتقا بخشیدند و لذا این اثر هنری سرشار از معرفت و روح معنوی هم هست.

رییس انجمن خوشنویسان ایران: خوشنویسان با نام علی (ع) نهج البلاغه نفیس را کتابت می کنند

استاد مجتبی سبزه، رییس انجمن خوشنویسان ایران گفت: امروز در بوستان نهج‌البلاغه علاوه بر رونمایی از نفیس‌ترین نهج‌البلاغه تهران از عموم مردم علاقه‌مند به کتابت دعوت می‌شود تا با ذکر نام حضرت علی (ع) شروع به کتابت بخشی از این کتاب ارزشمند کنند.

وی ادامه داد: پس از اتمام کتابت نهج‌البلاغه به افراد ممتاز جوایز نفیس اهدا و از مجموعه آثار کتابت‌شده در قالب کتاب نهج‌البلاغه رونمایی می‌شود.