سرمربی تیم فوتبال نفت تهران پس از عوض کردن برد ۳ بر یک با باخت ۴ بر ۳ برابر سپاهان گفت: باز هم معضل همیشگی کم‌تجربگی بازیکنان‌مان کار دست نفت داد و ما بیش از این کاری نمی‌توانیم بکنیم تا اینکه تلاش کنیم بهتر شویم.

منصور ابراهیم‌زاده پس از شکست ۴ بر ۳ تیم فوتبال نفت تهران مقابل سپاهان در نشست خبری اظهار کرد: ما با توجه به داشته‌هایمان و نبود برخی از بازیکنان تاثیرگذار در این بازی، فکر می‌کنم خوب بازی کردیم. ما البته فرصت خوبی را هم از دست دادیم چون شاید هیچ وقت در چنین شرایطی نمی‌توانستیم برابر سپاهان قرار بگیریم. به خوبی این تیم را آنالیز کرده بودیم و می‌توانستیم برنده باشیم. نهایتا معضل عمده تیم نفت همان جوانی و کم‌تجربگی بازیکنان است باز هم کارمان را خراب کرد.

وی افزود: من به بازیکنان همیشه می‌گویم لحظه به لحظه هر بازی با هم فرقی ندارد. تفاوت یک تیمی که بازیکنان آسیایی دارد و تیمی که بیشتر بازیکنانش را جوان‌ها تشکیل می‌دهند همین است. نفت در شروع بازی و تا پایان نیمه نخست می‌توانست بالای ۴ گل به سپاهان بزند همین طور در دقایق اولیه نیمه دوم هم می‌توانستیم گل‌های بیشتری زده و اختلاف گل‌ها را افزایش دهیم. خیلی‌ها می‌گویند چرا ابراهیم‌زاده وقتی تیمش ۳ بر یک جلو است اینقدر حرص می‌خورد. پاسخم این است که چون آینده فوتبال را می‌دانم و متوجه هستم در هر لحظه ممکن است چطور روند بازی را از دست بدهیم. من آماده تعویض کردن باتیستا بودم که به یک باره اخراج شد. متاسفانه موقعیت‌های خوبی را که از دست دادیم. در ضد حمله با اشتباه بازیکنان‌مان تبدیل به گل حریف شد.

سرمربی نفت تهران گفت: کاری نمی‌شود کرد. باید به تیم حریف تبریک گفت. باخت هیچ وقت برای ما خوب نیست. من مسئولیت آن را به گردن می‌گیرم اما باز هم مغرورانه به نحوه بازی شجاعانه تیمم برابر استقلال و سپاهان افتخار می‌کنم. شما در برنامه ۹۰ دیدید که گل دوم استقلال زمانی به ثمر رسید که پیش از آن خسرو حیدری روی بازیکن ما خطا کرده بود. شرایط داوری بازی را هم دیدید که نیاز به تحلیل و بررسی بیشتری دارد. نفت اگر بخواهد پیشرفت کند باید تقویت شود. کما اینکه با وجود نبود سه بازیکن اصلی‌مان بازی خوبی انجام دادیم.کار بیشتری نمی‌توان کرد و باید همین روند را ادامه داد تا بهتر شد.

ابراهیم‌زاده در پاسخ به این سوال که با آمدن حسین پاپی از دقیقه ۶۲ به بازی، جناح راست سپاهان تقویت شد و آن‌ها توانستند روی ضعف تیم شما از جناح چپ سه گل بزنند، حال چرا قسمت چپ تیم‌تان را پیش از دریافت این گل‌ها نبستید و در بازی با استقلال هم دقیقا بعد از دریافت گل دوم اقدام به بستن قسمت چپ تیم‌تان کردید؟ اظهار کرد: چرا نمی‌گویید سپاهان گل‌ها را بعد از اخراج بازیکن ما به ثمر رساند. به هر حال باتیستا یکی از بازیکنان خوب و باتجربه تیم نفت است که قدرت دریبلینگ بالایی دارد و پاس‌های خوبی می‌دهد. او در این بازی کمی مصدوم بود و ما قصد تعویضش را داشتیم که نهایتا اخراج شد. داشتن یک بازیکن کمتر آن هم بازیکنی که از نفرات باتجربه تیم است، قطعا به تیم کم‌تجربه ما ضربه می‌زند ضمن اینکه فراموش نکنید همیشه وقتی اختلاف گل‌ها به عدد یک می‌رسد، تیمی که عقب‌تر است انگیزه بیشتری دارد و تیم جلوتر از اینکه نتیجه را از دست بدهد می‌ترسد. همچنین بازیکنان ما در اواخر بازی خسته بودند. همه این‌ها در نتیجه بازی تاثیرگذار بود.

ایسنا