مصدومیت ها در همه ورزش ها وجود دارد و نمی توان از دوری کرد اما گاهی اوقات ورزشکاران به شکلی بسیار ابتدایی و خیلی عجیب مصدوم می شوند. این باعث می شود که مدتی و یا حتی برای همیشه از ورزش دور بمانند.

عطسه عجیب سامی سوسا

سوسا یکی از بهترین بازیکن های بیسبال در آمریکا بود و براثر بازی های زیاد مشکلاتی در قسمت کمرش پیدا شده بود. این مشکلات به حدی نبود که بخواهد او را اذیت کند اما در سال ۲۰۰۴ این ستاره بیسبال دوعطسه پشت سر هم می کند و عطسه دوم باعث می شود تا فشار زیادی به مهره های کمر او وارد شود. همین امر برای همیشه او را خانه نشین کرد چرا که فشار وارد شده به کمر او به نخاع رسیده بود و او را فلج کرد.

حلقه بدشگون ازدواج پائلو دیگو

دیگو یکی از هافبک های خوب تیم “سروت” سوئیس بود که اتفاق ناخوشایندی برای او در حین بازی رخ داد. این بازیکن از سال ۱۹۹۴ فوتبال را شروع کرده بود اما تنها یک خوشحالی او را برای تمام عمرش غمگین کرد. در سال ۲۰۰۴ در حال بازی در مقابل تیم جنووا ایتالیا او یک پاس گل مهم می دهد و در هنگام خوشحالی از فنس های کنار زمین بالا می رود. موقع برگشت حلقه ازدواجش به فنس گیر کرد و باعث شد انگشتش قطع شود.

تبعات گوش سنگین تونی آلن

این بسکتبالیت تیم بوستون کسی است که از سال ۲۰۰۷ به بعد همیشه به حرف داور گوش می دهد. در ژانویه ۲۰۰۷ او در حال بازی در مقابل تیم ایندیانا بود که در یک حمله خطایی بر رویش اجرا شد. داور خطا را اعلام کرد ولی آلن بی توجه به حرکت خودش ادامه داد و به سمت حلقه رفت. در هنگام فرود پایش پیچ خورد و از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی بسیار شدید شد. این آسیب دیدگی تا پایان فصل با او همراه بود و بعد از آن از دورانش اوجش نیز فاصله گرفت.

پشتک بدموقع بیل گراماتیکا

در سال ۲۰۰۱ بار دیگر خوشحالی کردن بعد از زدن گل باعث شد تا یک بازیکن محبوب از میادین ورزش دور بماند. “بیل گراماتیکا” بعد از پیروزی در مقابل حریف دیرینه شان شروع به انجام حرکات نمایشی کرد. در حین یکی از این حرکات او تعادل خودش را از دست داد و چندین بار محکم به زمین برخورد کرد. این باعث شد تا زانوی او دچار آسیب دیدگی شدید شود و همچنین برخی از نقاط بدنش نیز از چند ناحیه دچار شکستگی شد.

مضرات بازی رایانه ای برای جوی زومایا

“زومایا” یکی از بهترین پرتاب کننده های توپ بیسبال در سال ۲۰۰۶ بود که به طرز عجیبی مصدوم شد. او طوری توپ ها را محکم پرتاب می کرد که کمتر بازیکنی می توانست آن ها را دریافت کند. در یک حادثه ای که ابتدا نامشخص بود او مهمترین مسابقات فصل را از دست داد بعدها اعلام شد او به خاطر زیاده روی در انجام بازی های رایانه ای دچار مصدومیت در دست خود شده است.

گرم کردن غیراصولی وینس کولمن

در طول بازی های لیگ جهانی گلف در سال ۱۹۸۵ اتفاق عجیبی برای “وینس کولمن” رخ داد. او در حال گرم کردن در گوشه ای از زمین بود که پایش در دستگاه توپ جمع کن گیر کرد. او به مدت ۳۰ ثانیه در این حالت بود و باعث شد تا مسابقات را از دست بدهد و همچنین تا چندین سال نیز نتوانست به میادین گلف بازگردد.