خودروهای شگفت انگیز و عجیب در دنیا زیاد نیستند و این عجیب بودن بیشتر به خاطر طراحی یا نوع ماده استفاده شده در ساخت آنهاست.

خبرگزاری فارس: خودروی چوبی گرانقیمت + عکس

خودروهای چوبی قبلاً ساخته شده‌اند؛ اما به تازگی کار ساخت خودرویی چوبی در ویتنام به پایان رسیده است که تقریباً با باقی آنها تفاوت دارد؛ این خودرو به طورکامل از چوب‌های بسیار عالی و مرغوب ساخته شده است.

طراح و سازنده اصلی این خودرو ” Le Nguyen Khang” می‌گوید: «ایده اصلی ساخت این خودرو زمانی به ذهن من رسید که یک دوست انگلیسی به شوخی به من گفت تا برایش یک خودروی چوبی درست کنم.»

او این طرح و ایده را به کمک تعدادی از دوستانش و همچنین با توجه به اینکه در حرفه چوب نیز کار می‌کرد در ذهنش پرورش داد و توانست بعد از دوسال و در سال ۲۰۱۱ تقریباً ساخت آن را تمام کند؛ پس از آن به مدت ۱۶ ماه بر روی قسمت‌های جزئی کار کردند تا ماه قبل، که به طور کامل کار ساخت این خودرو تمام شد.

او به خبرنگاران گفت: «این خودرو به غیر از موتور و چرخ‌ها از چوب‌هایی مانند بلوط و گردو ساخته شده و وزن آن تقریباً به ۱٫۵ تن رسیده است و تنها موتور بی‌ام‌دبلیو قادر به تکان دادن این بدنه بسیار سنگین است؛ این خودرو می‌تواند تا سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت پیش برود.»

سازنده این خودرو که قصد فروش آن را نیز ندارد می‌گوید: «این خودرو بسیار با ارزش است و تقریباً می‌توان قیمت آن را ۲۴ هزار دلار برآورد کرد.»

 

باشگاه خبرنگاران