خولیو گروندونا رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین شب گذشته از بازی لیونل مسی مهاجم تیم ملی کشورش در برابر بولیوی ستایش کرد ولی بقیه بازیکنان را در کسب تساوی ناامید کننده در بازی افتتاحیه کوپا آمریکا مقصر دانست .

مطبوعات و محافل ورزشی داخلی آرژانتین ، غالبا از لیونل مسی به علت ناتوانی در نمایش بازی درخشان مشابه بازی بارسلونا در ترکیب تیم ملی انتقاد می کنند و برخی حتی وفاداری و تعصب مسی را به تیم ملی کشورش زیر سئوال می برند ، ولی گروندونا شب گذشته در مصاحبه ای رادیویی اعلام کرد :مسی همیشه خوب بازی می کند و چیزی کم نمی گذارد ولی این بازیکنان اطراف وی هستند که بد بازی می کنند .

وی ضمن شکایت از نحوه پاس دادن بازیکنان به مسی گفت :‌ از آنجایی که توپ بخوبی به لیونل نمی رسید وی مجبور بود برای گرفتن توپ به عقب بازگردد .

آرژانتین جمعه شب در مسابقه افتتاحیه کوپا آمریکا در برابر بولیوی به تساوی یک یک رضایت داد.

آرژانتین در این مسابقه روی اشتباه اور بانگا بازیکن میانی خود در دقیقه چهل و هفت مسابقه از بولیوی گل خورد با این حال نیم ساعت بعد سرخیو آگوئرو که به عنوان بازیکن جانشین وارد بازی شده بود بازی را به تساوی کشاند. به گزارش خبرگزاری فرانسه ، این در حالیست که سرخیو باتیستا سرمربی تیم ملی آرژانتین برای شکست دادن بولیوی در بازی افتتاحیه ، ترکیبی هجومی را به میدان فرستاده بود ،‌ ولی نه مسی و نه کارلوس ته وز نتوانستند کاری از پیش ببرند .