دولت آلمان در حالی که ادعای دفاع از دموکراسی را در بحبوحه بهار عربی سر می دهد، به یکی از غیردموکراتیک ترین نظامهای منطقه تانک می فروشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اشپیگل، برلین آمادگی خود را برای فروش ۲۰۰ دستگاه تانک مدل لئوپارد به کشور عربستان سعودی اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، شورای امنیت ملی آلمان در نشست اخیر خود با فروش بیش از ۲۰۰ تانک لئوپارد مدل +۲A7 به سعودی ها موافقت کرده است. به این ترتیب آلمان رویه چند دهه اخیر خود در زمینه تجارت نظامی را تغییر می دهد.
در همین حال شرکت کراوس-مافل وگمان، سازنده تانکهای مذکور ضمن استقبال از این تصمیم، ابراز امیدواری کرد عربستان هیچ گاه مجبور به استفاده از این تانکها نشود.
این اقدام سئوال برانگیز در حالی صورت می گیرد که آلمانها از آغاز جنبشهای مردمی در خاورمیانه و شمال آفریقا مدعی حمایت از این جنبشها و برقراری دموکراسی در منطقه بوده اند.
با این حال برلین مدرن ترین تجهیزات نظامی خود را در اختیار عربستان قرار می دهد که  نه تنها به عنوان یکی از غیردموکراتیک ترین کشورهای منطقه شناخته شده، بلکه در سرکوب جنبشهای مردمی از جمله جنبش مردم بحرین نیز نقش مهمی ایفا کرده است.