جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۸:۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۸

یک دختر مسلمان ساکن ایالت کالیفرنیای امریکا از شرکت محل اشتغال خودش شکایت کرد

شکایت یک دختر محجبه از شرکت امریکایی هانی خان یک دختر مسلمان ساکن ایالت کالیفرنیای امریکا در اعتراض به اخراج به دلیل امتناع از برداشتن روسری خود در محل کارش، از فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک ابرکرامبی و فیچ شکایت کرده است. هانی خان که پیش از این، در انبار این فروشگاه پوشاک مشغول به کار بود، […]

شکایت یک دختر محجبه از شرکت امریکایی

هانی خان
یک دختر مسلمان ساکن ایالت کالیفرنیای امریکا در اعتراض به اخراج به دلیل امتناع از برداشتن روسری خود در محل کارش، از فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک ابرکرامبی و فیچ شکایت کرده است.

هانی خان که پیش از این، در انبار این فروشگاه پوشاک مشغول به کار بود، دادخواستی را به دادگاه فدرال تسلیم کرده است.

هانی در این دادخواست از شرکت ابرکرامبی و فیچ به دلیل اخراج وی در پی خودداری او از برداشتن حجابش شکایت کرد.

وی در این باره گفت: “من در کشوری بزرگ شده‌ام که که قانون حقوق بشر آن تضمین ‌کننده آزادی مذهب است و اکنون احساس می‌کنم حق من زیر پا گذاشته شده است. این مساله مربوط به احترام به اصول است. حق این‌که آزادانه از مذهب خود پیروی کنی و قادر به کارکردن در این کشور باشی.”

هانی ۲۰ ساله می‌گوید، وی را در حالی که حجاب داشته است، استخدام کرده‌اند و یکی از مدیران شرکت به او گفته بود، تا زمانی که رنگ روسری وی همرنگ پوشش کارکنان شرکت باشد، حجاب وی مشکلی ایجاد نمی‌کند.

این شرکت سیاستی موسوم به “سیاست ظاهر کارکنان” را دنبال می‌کند که بر استخدام کارکنان سفیدپوست، جوان و خوش‌تیپ تاکید دارد.

در سال ۲۰۰۹ نیز شکایت دیگری از سوی سامانتا العوف دختر ۱۷ساله در دادگاه فدرات ثبت شد. وی از این فروشگاه به دلیل خودداری از استخدام وی به دلیل حجابش شکایت کرده بود.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید