1

افزایش دریافتی هیچ مستمری بگیری نسبت به دریافتی اسفند ماه ۱۳۹۹ کمتر از ۵۰ درصد نمی شود

  • کد خبر : 349501
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۶

در سال جاری یکسان سازی مبالغ کمک هزینه‌های عائله‌مندی و اولاد همانند بازنشستگان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری انجام شده و از این پس همه همسران بازمانده مستمری‌بگیر نیز همانند بازنشستگان و ازکارافتادگان از این کمک بهره‌مند می شوند.

۲۶درصد به حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اضافه شد

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: دریافت‌کنندگان حداقل بگیر ۳۹درصد و سایر سطوح ۲۶ درصد به ‌علاوه مبلغ ثابت ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ تومان بر مبنای دریافتی اسفند ۹۹ به مستمری همه بازنشستگان، ازکارافتادگان و بازماندگان مشمول قانون تامین‌ اجتماعی اضافه شده است.

«ایمان بیوس» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس مصوبات هیات دولت، شورای عالی کار و همچنین اجرای مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون متناسب‌سازی حقوق سازمان تامین اجتماعی، مستمری تمام بازنشستگان، ازکارافتادگان و بازماندگان مشمول قانون تامین‌اجتماعی افزایش یافته‌ و در فیش حقوقی این ماه قابل رویت است.

او همچنین مبنای اعمال افزایش مستمری ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی (مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰) را براساس مجموع شاخص‌ها بر مبنای مستمری سال ۹۹ و مبلغ متناسب‌سازی مرحله اول اعلام کرد.

بیوس گفت: اجرای متناسب سازی با رعایت اصل سه جانبه گرایی و پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی سازمان تامین اجتماعی، نمایندگان کانون‌ عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران و رییس اتحادیه پیشکسوتان کارگران بازنشسته؛ تعیین و اجرایی شده‌ است.

وی همچنین بیان داشت: در راستای ارتقای نسبی سطح معیشت مستمری‌بگیران ۲ شاخصه” مدت سابقه پرداخت حق بیمه”  و “دستمزد مشمول کسر حق بیمه در زمان اشتغال” ضریب ترمیمی در خصوص متناسب‌سازی حقوق افرادی که در سال‌های گذشته نسبت مستمری زمان برقراری آنان به نسبت حداقل‌ مستمری، افت و کاهش داشته است، (با جبران ۷۵درصد از نسبت از دست رفته) اعمال شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به انتظارات و مطالبه همه سطوح مستمری‌بگیر از سازمان تامین اجتماعی و شرایط سخت اقتصادی بازنشستگان گفت: مقرر شد، پس از اعمال ماده ۹۶ و اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ و افزایش مزایای جانبی، افزایش دریافتی هیچ مستمری بگیری نسبت به دریافتی اسفند ماه ۱۳۹۹ کمتر از ۵۰ درصد نباشد.

بیوس در خصوص کمک هزینه عائله مندی و و حق اولاد نیز بیان داشت: در سال جاری یکسان سازی مبالغ کمک هزینه‌های عائله‌مندی و اولاد همانند بازنشستگان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری انجام شده و از این پس همه همسران بازمانده مستمری‌بگیر نیز همانند بازنشستگان و ازکارافتادگان از این کمک بهره‌مند می شوند.

او با اشاره به اینکه کمک هزینه مسکن و کمک هزینه تامین معیشت مستمری بگیران به‌ ترتیب به میزان ۱۱۴ و ۶۶ درصد نسبت به مبالغ مربوطه در سال ۱۳۹۹ افزایش یافته است، گفت: احکام افزایش مستمری و متناسب‌سازی مستمری‌بگیران از تاریخ ۱۰اردیبهشت۱۴۰۰ از طریق سامانه خدمات غیرحضوری Es.tamin.ir  در دسترس مستمری بگیران قرار داده شده و فیش‌های حقوقی مستمری‌بگیران همزمان با پرداخت مستمری آنان از بیستم ماه جاری از طریق سامانه مذکور قابل رویت است.

افراد زیرپوشش تامین اجتماعی استان کرمانشاه بیش ۷۷۲ هزار نفر است که از این تعداد حدود ۱۲۵ هزار نفر مستمربگیراست.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

لینک کوتاه : https://ofoghonline.com/?p=349501

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار کرونا
مجموع مبتلایان در جهان
آخرین بروزرسانی در:
مبتلایان

فوتی‌ها

بهبود یافته‌ها

موارد فعال

مبتلایان امروز

فوتی‌های امروز

موارد بحرانی

کشورهای تحت تأثیر

مبتلایان در ایران
آخرین بروزرسانی در:
مبتلایان

فوتی‌ها

بهبود یافته‌ها

موارد فعال

مبتلایان امروز

فوتی‌های امروز

موارد بحرانی

مبتلایان در هر میلیون