0

دبیر: احتمال معرفی مربیان و کشتی‌گیران متخلف استقلال به دادگاه وجود دارد/ در جام‌جهانی خیلی چیزها دستگیرمان شد

  • کد خبر : 338235
  • ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

رئیس فدراسیون کشتی گفت: علاوه بر حضور مربیان و کشتی‌گیران متخلف استقلال در کمیته انضباطی آنها را به در صورت نیاز به دادگاه معرفی می‌کنیم.

دبیر: احتمال معرفی مربیان و کشتی‌گیران متخلف استقلال به دادگاه وجود دارد/ در جام‌جهانی خیلی چیزها دستگیرمان شد

به گزارش افق انلاین  ، علیرضا دبیر در گفت‌وگو با برنامه ورزش و مردم درباره برگزاری مسابقات لیگ برتر کشتی اظهار داشت: در ابتدا از همه کسانی که کمک کردند تا بعد از هشت نه ماه که کشتی تعطیل بود، بتوانیم در این شرایط مسابقات را برگزار کنیم، تشکر می‌کنم. از شخص دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت و دکتر رئیسی باید تشکر ویژه‌ای داشته باشم. لطف خدا بود که مسابقات لیگ کشتی برگزار شد. در جلسات کارشناسی که برای نوشتن پروتکل‌ها بود، خودم به‌عنوان یک کارشناس حضور داشتم و هیچکسی را از فدراسیون نفرستادم و شخصاً شرکت کردم. از کارشناسان و به خصوص این دو عزیز تشکر می‌کنم که اعتماد کردند.

وی تصریح کرد: در دور رفت لیگ حدود ۵۰۰ ورزشکار، مربی، داور و آدم به استادیوم ۱۲ هزار نفری آمدند و مسابقات را متمرکز برگزار کردیم. در دور برگشت نیز تقریباً همین تعداد حضور داشتند و در دور نهایی ۲۵۰ آدم حضور داشتند و ما سه دوره مسابقات را برگزار کردیم. خدا را شکر می‌کنم در خانه کشتی ابراهیم هادی که در گذشته تقریباً ۶۰  تخت داشت، با بازسازی توانستیم ۱۰۰ نفر را اسکان بدهیم و مسابقات را با حضور پنج تیم برگزار کردیم.

رئیس فدراسیون کشتی خاطر نشان کرد: هفت هشت نفر از بچه‌های ما در این مدت کرونا گرفتند که از لیگ کشتی نبود. یکسری از کارشناسان بدون آگاهی صحبت می‌کردند و می‌گفتند المپیک برگزار نمی‌شود، اما دیدیم جام جهانی برگزار شد و کشتی‌گیران روسیه، اوکراین و بلاروس با چه آمادگی آمدند. کاری که در لیگ شروع کردیم کار بزرگی بود و نزدیک‌ترین رفقای من می‌گفتند که مسابقات را برگزار نکنم، چرا که ریسک است، اما نمی‌توانستیم کشتی را بخوابانیم. المپیک قرار است برگزار شود و ما از برگزاری لیگ سه هدف داشتیم که کشتی به جریان بیفتد، خودمان را برای المپیک آماده کنیم و کشتی را به خانه مردم ببریم. باید از صداوسیما، شخص فروغی (رئیس شبکه سوم سیما) و مسئولان شبکه‌های ورزش سیما و رادیو تشکر لازم را داشته باشیم که انصافاً کشتی به خانه مردم رفت.

دبیر با اشاره به نفرات کرونایی یادآور شد: نجاتی در انتخابی تیم ملی مشکوک بود و  حالت سرماخوردگی داشت. دو بار از این پسر خوب و بااخلاق  تست گرفتیم که هر دو بار منفی بود و حتی با آن شرایط کشتی گرفت. بعد در تست سوم در اردوی تیم ملی متوجه شدیم کرونا داشته است و همزمان ماساژور و مربیان نیز کرونا گرفتند که اردو را تعطیل کردیم. از لیگ خوشبختانه کسی کرونا نگرفت.

وی درباره امیرمحمد یزدانی گفت: در ابتدا حسن یزدانی و کامران قاسمپور برای حضور در جام جهانی انتخاب شدند، اما وقتی نگاه کردیم دیدم که حریف آمریکایی حسن یزدانی در این مسابقات حضور ندارد. حسن یزدانی اگر قرار است به مسابقات بین‌المللی برود باید در رویدادی حضور داشته باشد که حریف آمریکایی حضور داشته باشد. این بحث کارشناسی است و یزدانی تا قبل از المپیک حداقل یک بار باید با او کشتی بگیرد. وقتی متوجه شدیم حریف آمریکایی یزدانی حضور ندارد و از آن طرف قاسمپور اعلام کرد کشتی‌گیر وزن ۸۵ کیلوگرم است و حضور در وزن ۹۲ کیلوگرم فایده‌ای ندارد، تصمیم گرفتیم این دو نفر اعزام نشود.

رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: حسن یزدانی قرار بود در جام جهانی چهار کشتی بگیرد و هر چهار کشتی را ۱۰ امتیازی کند. او هر چهار کشتی را در لیگ گرفت. حسن یک حریف دارد و آن کشتی‌گیر آمریکایی است. با تدبیر سرمربی تیم ملی و کاوه تصمیم گرفتیم دو نفر از بچه‌های جوان که در انتخابی بودند و شانس المپیک را دارند اعزام کنیم. بر همین اساس رحمان عموزاد و امیرمحمد یزدانی معرفی شدند که تصمیم بسیار خوبی بود. رحمان عموزاد خیلی خوبی کشتی گرفت. یزدانی وقتی در اردو بود از او تست گرفتیم که تست اول مثبت بود و بلافاصله با آزمایشگاه‌هایی که آژانس هواپیمایی معرفی کرد، ارتباط گرفتیم و دوباره تست داد که متأسفانه باز هم مثبت بود. یزدانی اگر می‌رفت اصلاً هواپیما سوارش نمی‌کرد. ما او را به قرنطینه فرستادیم و به همین علت در جام جهانی شرکت نکرد.

دبیر راجع به مشکلات باشگاه استقلال هم اظهار داشت: اول از مددی مدیرعامل باشگاه استقلال تشکر می‌کنم که انسان فهیم و اخلاق‌مداری است. باشگاه استقلال برای حضور در لیگ دیر آمد و واقعاً کمک کردیم و حتی نزدیک‌ترین آدمها من را متهم کردند استقلالی هستم. باشگاه توفیق جهانبخت را که تازه بازسازی کردیم و بسیار مدرن است، در سه بازه ۱۵ روزه رایگان در اختیار آنها گذاشتیم. کسی این کار را نمی‌کند، اما به خاطر حضور این باشگاه بزرگ این کار را کردیم تا آنها درگیر کشتی شوند. یک جاهایی آنها درگیر شدند و حق با قائمشهر بود، اما محبت کردند و دو کشتی‌گیر را به استقلال دادند. دفعه سوم هیئت کشتی مازندران رضایت‌نامه چند کشتی‌گیر را نمی‌داد و من با عسگری محمدیان صحبت کردم. او محبت کرد و رضایت‌نامه آنها را صادر کرد.

وی با انتقاد از رفتار مربیان باشگاه استقلال گفت: مربیان استقلال کار بسیار بدی کردند که حتماً کشتی‌گیر و مربی را به کمیته انضباطی می‌خواهیم. نصیرزاده تماس گرفت که باشگاه استقلال اعلام کرده است که پنج کشتی‌گیر آنها کرونا دارند. همیشه اعلام کردم در دو موضوع بودجه و مالی سرم برخلاف موضوعات دیگر کلاه نمی‌رود. وقتی تیم‌ها تست می‌دادند یک تیمی را گذاشته بودم با آزمایشگاه صحبت کند و تست‌ها  را تطبیق بدهد. حتی یک تیم که نمی‌خواهم اسم بیاورم تست‌سازی کرد، اما ما آنها را راه ندادیم و ۱۲ ساعت آنها را بیرون نگه داشتیم تا تست بدهند. بحث جان مردم در میان بود و من نمی‌توانستم ریسک کنم. هیچکدام از این مسائل را مددی نمی‌دانست و روز گذشته وقتی به او گفتم خیلی ناراحت شد.

رئیس فدراسون کشتی افزود: مربیان استقلال اعلام می‌کردند کشتی‌گیر این تیم تست مثبت کرونا دارند و طبق قانون باید مسابقه آنها به تعویق بیفتد، اما نمی‌دانستند که من جواب تست‌ها را دارم. به نصیرزاده گفتم با آنها تماس بگیرد و بگوید تنها نمونه تست دو کشتی‌گیر و یک مربی این تیم مثبت است و ۵ نفر نیستند. وقتی فهمیدند ما جریان را می‌دانیم به سالن آمدند. حتی به مسئول دفترم گفتم جلوی در بنشیدند، چرا که احساس می‌کردم قرار است یکی از این کشتی‌گیران تست مثبت را می‌خواهند بیاورند. کشتی‌گیر ۹۷ کیلوگرم این تیم به سالن آمد و ما متوجه شدیم تست مثبت تبدیل به منفی شده است و بلافاصله با آزمایشگاه تماس گرفتیم و متوجه شدیم با فشار یکی از مربیان تست دستکاری شده است! با این حال گفتم این کشتی‌گیر وزن‌کشی کند، اما بین بچه‌ها نرود و قرنطینه باشد تا اگر جواب تستش مثبت بود او را دو سال محروم کنیم. از نظر ما این دیگر تخلف نیست و بالاتر از جرم قتل است. کشتی‌گیر وقتی متوجه این موضوع شد با هیاهو فرار کرد و دیگر نیامد و ما متوجه شدیم کدام مربی این کار را کرده است. قطعاً اگر لازم باشد مربی و کشتی‌گیر را بعد از کمیته انضباطی به دادگاه معرفی می‌کنم.

دبیر تصریح کرد: تیم استقلال آمد، خیلی خوب کشتی گرفت و فینالیست شدند. در فینال اعلام کردند چند کشتی‌گیر این تیم نیامدند که حق با آنها و حرف‌شان درست بود. یونس امامی اشتباه کرده است و حتماً باید به کمیته انضباطی بیاید و بابت تخطی از قرارداد توضیح بدهد و پول خود را برگرداند. البته این استنباط من است و باید در کمیته انضباطی مشخص شود. داستان یزدانی نیز مشخص است که حتی نتوانست به جام جهانی بود. باید از دانشگاه آزاد به خاطر مجوز دادن به عموزاد برای حضور در جام جهانی تشکر کنم. رضایی به من زنگ زد و وقتی متوجه شد این کشتی‌گیر شانس حضور در المپیک را دارد از تیم خود گذشت و حتی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد نیز گفت حضور ما در لیگ کمک به کشتی است و مشکلی با اعزام عموزاد به جام جهانی ندارد.

وی تأکید کرد: روز فینال متوجه شدم استقلال  اعلام کرده است  چند کشتی‌گیر ضرب خورده دارد و می‌خواهد بازی نکند. این در حالی است که اصلاً اینگونه نبود و این دوستان می‌خواستند زحمات دستگاه ورزش و وزارت بهداشت برای برگزاری مسابقات را ابتر بگذارند که این اجازه به آنها داده نشد. من می‌دانستم این نفرات ضرب خورده نیستند به همین خاطر اعلام کردم هر کشتی‌گیر و مربی که در فینال حاضر نشود دو سال محروم می‌شود. محمدی هم گفت به اردوی تیم ملی دعوت نخواهند شد. دوستان آمدند و مددی هم گفت در تصمیم خود محکم باشم، چرا که آنها موظف هستند بیایند و مبارزه کنند. کشتی‌گیران نگران بودند نتوانند پول خود را از مسئولان استقلال بگیرند که مطمئنم مددی حتماً رسیدگی می‌کند. استقلال و پرسپولیس از بزرگان ورزش هستند و برخی آدم‌ها می‌خواهند اسم این باشگاه‌ها را خراب کنند و به‌عنوان مسئول کشتی این اجازه را نمی‌دهم. کار برخی از مربیان این تیم غیرشرعی است و آنها جان آدم‌ها را به خطر انداختند. این در حالی است که ما برای برگزاری مسابقات به وزارت بهداشت تعهد داده بودیم و دوستان می‌خواستند کار را خراب کنند، اما خدا مثل همیشه به کشتی مملکت لطف کرد و خوشحالم مسابقات برگزار شد.

دبیر ادامه داد: روسیه در جام جهانی نشان داد که برنامه داشته است. خیلی چیزها دستگیرما شد. ساروی در این مسابقات نشان داد در آینده خیلی حرف‌ها دارد. به‌عنوان یک کشتی‌گیر در ۱۷ ماه همکاری با بنا متوجه شدم که او از مربیان بی‌نظیر کشتی ایران است و هیچ حرف بی‌ربط نمی‌زند. درباره اعتراض بنا نیز حق با او بود و در مبارزه کشتی‌گیر ما با حریف روس باید به کشتی‌گیر روس اخطار می‌دادند که ندادند. جام جهانی برای ما آلارم بود که از روس‌ها از لحاظ بدنی عقب هستیم.

وی درباره محرومیت روسیه از حضور در المپیک گفت: روس‌ها در مجموع مسابقات المپیک همیشه در رتبه‌های اول تا سوم هستند. برگزاری المپیک بدون آمریکا، روسیه و چین رنگ  چیزی کم دارد. امیدوارم آنها در المپیک شرکت کنند، اما درباره غیبت‌شان در کشتی باید بگویم حتماً به نفع ما خواهد بود.

دبیر راجع به بدهی فدراسیون کشتی به اتحادیه جهانی گفت: روزی که به کشتی آمدم  ۲۵۷ هزار فرانک سوئیس به فدراسیون جهانی بدهکار بودیم. روز اول که آمدم و تیم نوجوانان قرار بود اعزام شود، در فدراسیون یک ریال  پول نبود و با ۳۲ هزار یورو که از دوستانم دستی گرفتم، تیم را اعزام کردم. سال ۹۸  با وجود اعزام به تمام مسابقات هیچ بدهی به اتحادیه جهانی نداشتیم. با توجه ۱۰۰ هزار یورو پرداختی که در روزهای گذشته با همکاری بانک مرکزی و وزارت ورزش پرداخت کردیم، امروز ۱۷۵۰۰ فرانک سوئیس بدهکار هستیم و تا اسفند ماه این مبلغ را تسویه می‌کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به افتتاح ساختمان فدراسیون کشتی گفت: خدا محبت کرد و روز یکشنبه قرار است افتتاحیه ساختمان جدید فدراسیون را داشته باشیم. فدراسیون کشتی تا سال ۷۱، ۷۲ دو اتاق در دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها داشت. فدراسیون در زمان طالقانی یک نیم طبقه داشت و در زمان خادم نیز با توجه به حضور او به‌عنوان رئیس و سرمربی تیم ملی در ورزشگاه آزادی بود، تقریباً اتاق خواب بود! خدا کمک کرد در پنج شش ماه  گذشته خانه کشتی شهید صدرزاده را بازسازی کردیم و دو پنجم این مجموعه به ساختمان فدراسیون کشتی اختصاص خواهد داشت که باعث آبروی ورزش و کشتی ما خواهد بود. هیچ ورزشی مثل کشتی میهمان و ارتباط خارجی ندارد. همچنین در این روز از منصور برزگر و محمد بنا به خاطر اثرگذاری در کشتی ایران تجلیل خواهیم کرد.

لینک کوتاه : https://ofoghonline.com/?p=338235

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار کرونا
مجموع مبتلایان در جهان
آخرین بروزرسانی در:
مبتلایان

فوتی‌ها

بهبود یافته‌ها

موارد فعال

مبتلایان امروز

فوتی‌های امروز

موارد بحرانی

کشورهای تحت تأثیر

مبتلایان در ایران
آخرین بروزرسانی در:
مبتلایان

فوتی‌ها

بهبود یافته‌ها

موارد فعال

مبتلایان امروز

فوتی‌های امروز

موارد بحرانی

مبتلایان در هر میلیون