پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۳:۱۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵

جورجیا رسماً پیروزی بایدن در این ایالت را تائید کرد/آرای الکترال جو بایدن به ۳۰۶ رای رسید

وزیر داخلی ایالت جورجیا که از طرفداران حزب جمهوریخواه است، با استناد به نتیجه بازشماری آرا، بایدن را پیروز انتخابات در این ایالت معرفی کرد.جورجیا رسماً پیروزی بایدن در این ایالت را تائید کرد

به گزارش افق انلاین به نقل از رویترز، «برد رافنسپرگر» وزیر داخلی ایالت جورجیا، رسماً جو بایدن دموکرات را پیروز انتخابات در این ایالت کلیدی عنوان کرد.

وی که خود از حامیان جمهوریخواه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا است، بعد از پایان بازشماری دستی آرا که به درخواست کارزار انتخاباتی جمهوریخواهان انجام شده بود؛ گفت: آمار و ارقام منعکس‌کننده خواست مردم هستند و نه تصمیم دادگاه یا دفتر من.

وزیر داخلی ایات جورجیا پیشتر هم گفته بود: اظهارات ترامپ مسئول شکست انتخاباتی‌اش است.

وی در ادامه افزود: ۲۴ هزار نفر از طرفداران ترامپ از حضور در انتخابات پستی امتناع کردند زیرا رئیس جمهور به آن‌ها گفته بود این روش ایمن نیست. اما این افراد به صورت حضوری هم رأی ندادند. او می‌توانست دستکم ۱۰ هزار رأی [بیشتر] داشته باشد. او در واقع پایگاه رأی خود را سرکوب کرد و تحت فشار قرار داد.

با اتمام بازشماری آرای ایالت جورجیا، تمامی ۱۶ رای الکترال این ایالت به بایدن رسید.

به این ترتیب، آرای الکترال جو بایدن به ۳۰۶ رای رسید و این در حالی است که آرای الکترال ترامپ ۲۳۲ رای است.

از سوی دیگر، آرای مردمی جو بایدن نیز نزدیک به ۸۰ میلیون رای معادل ۵۱.۰۶ درصد در برابر ۷۳ میلیون و ۴۴۸ هزار رای ترامپ که معادل ۴۷.۲۳ درصد آرا می شود؛ قرار دارد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ ۱۳ آبان برگزار شد اما با این وجود هنوز به صورت رسمی برنده آن اعلام نشده است.

مهر

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید