نماز جمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد اقامه می‌شود | خبرگزاری  فارس

به گزارش افق انلاین ، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته وحدت که با حضور استاندار گلستان و جمعی از علمای شیعه و سنی و مسئولان استان برگزار شد، اظهار داشت: در هیچ برهه‌ای از تاریخ، وحدت کنونی در میان امت اسلامی وجود نداشت.

وی افزود: اگر بین مسلمانان و دولت‌های اسلامی وحدت وجود داشت، نظام سلطه ۷۰ سال قبل در قلب جهان اسلام، سرزمین ملت فلسطین را غصب نمی‌کرد و در اختیار یک رژیم بی‌ریشه قرار نمی‌داد.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: امروز استکبار جهانی با همه ابزارها و نیروها و متحدانش به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان است و ما در این شرایط توانسته‌ایم به وحدت استراتژیک دست پیدا کنیم.

وی گفت: کشورهای اسلامی از یمن و فلسطین گرفته تا سوریه و عراق امروز راهبرد مشترک در برابر نظام سلطه و استکبار جهانی دارند و برای همین است که دشمنان این انسجام و وحدت را برنمی‌باند و در پی اختلاف‌افکنی هستند.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه داعش، نتیجه سال‌ها کار اطلاعاتی و امنیتی سرویس‌های جاسوسی از جمله سیا و موساد است، افزود: اینکه داعش در کشورهای اسلامی وارد می‌شود بخاطر دشمنی استکبار با مسلمانان است.

وی با اشاره به اینکه ایران وحدت اسلامی را در مقام عمل اجرا کرده است، گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران، حفظ و تقویت وحدت امت اسلامی است. از ابتدای انقلاب تا کنون، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های انقلاب اسلامی حفظ و تقویت وحدت و انسجام مسلمانان بوده که برای حفظ آن افراد بزرگی همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، ایثارگری و رشادت‌های بسیاری کردند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: امروز دل قهرمانان جبهه مقاومت با دل‌ها و قلوب مسلمانان در همه جهان با هم گره خورده و این نتیجه وحدت یکپارچه است.

وی درباره عادی‌سازی روابط برخی کشورهای منطقه با رژیم غاصب صهیونیستی گفت: صدای شکستن استخوان‌های رژیم صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری شنیده می‌شود و اتفاقاتی که اخیرا در برخی کشورهای منطقه رخ داده برای نجات این رژیم رو به اضمحلال است.

ابوترابی‌فرد افزود: این کشورها در گذشته هم با رژیم صهیونیستی در ارتباط بودند اما حالا این روابط را آشکار کرده‌اند.