شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۲۱:۵۶:۳۸
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶

رهبری خود را سپر بلای رئیس‌جمهور کرد/همه باید درباره تشکیل هیات کارشناسی بی‌طرف توافق کنیم

نماینده خمینی‌شهر در مجلس، گفت: آقای رئیس جمهور! این لطف امام جامعه که ضربه‌گیر اعتراضات مردمی شد و خود را سپر بلای رئیس‌جمهور کرد را قدر بدانید. البته قدر دانستن یعنی پرهیز از حاشیه‌سازی و در مقابل رسیدگی و پرداختن به حل مشکلات مردم.

رهبری خود را سپر بلای رئیس‌جمهور کرد

افق آنلاین ، نماینده خمینی‌شهر در مجلس، گفت: آقای رئیس جمهور! این لطف امام جامعه که ضربه‌گیر اعتراضات مردمی شد و خود را سپر بلای رئیس‌جمهور کرد را قدر بدانید. البته قدر دانستن یعنی پرهیز از حاشیه‌سازی و در مقابل رسیدگی و پرداختن به حل مشکلات مردم.

 

حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی طی نطق میان دستور در جلسه امروز دوشنبه ۵ آبان صحن علنی مجلس، با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) مبنی بر اینکه «ای مردم حق شما به گردن من، کامل ادا کردن حق شما از بیت‌المال و آموزش شماست تا جاهل نمانید و تربیت شماست تا دانا شوید» گفت: در کلام و نگاه امیرمومنان دو تکلیف برعهده حاکمیت است؛ یکی معیشت و دیگری تربیت. کارگزاران نظام دینی به ویژه کارگزاران اجرایی باید بدانند که کوتاهی در این دو وظیفه به ویژه درباره معیشت و اشتغال مواخذه الهی و مزمت نزد مردم را به همراه خواهد داشت.

 

وی در ادامه اظهار داشت: نمایندگان امروز بیشترین مراجعه به دفاتر شما درخصوص مشکل مسکن، شغل، ازدواج و امکانات رفاهی است، امروزه ضعف مدیریت در عرصه‌های اقتصادی کاملا مشهود است و من برخی از آن‌ها را در بازدیدهای میدانی دیده‌ام، یکی از این ضعف‌ها، ضعف در حوزه نهاده‌های دامی است که تحت عنوان سامانه بازارگاه وجود دارد و همچنین ضعیف در توزیع خودرو که موجب سوءاستفاده و رانت‌خواری در این حوزه شده است. البته مجلس به بازار خودرو وارد شده است و از دولت می‌خواهیم که توصیه‌ها و رهنمودهای مجلس را جدی بگیرد.

 

نماینده خمینی شهر در مجلس در ادامه سخنان خود به مشکلات در بحث توزیع آب در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: نگاه به توزیع آب نباید به شکل منطقه‌ای باشد. در این نگاه مردم اصفهانی، خوزستانی، یزدی و چهارمحال و بختیاری همه هم وطن و لایق بهترین خدمات هستند. اگر امروز مردم چهارمحال و بختیاری مشکل آب شرب دارند، مردم اصفهان هم به دلیل عدم توجه به طومار چند صد ساله توزیع آب شیخ بهایی، عدم رعایت حق آبه تالاب گاوخونی، بارگذاری نابه‌جا بر روی آبریز زاینده رود و عدم جبران آن با وجود تعهدات جبران، کشاورزی در شرق و غرب استان نابود شده و مردم حتی در مرکز استان با مشکل آب شرب مواجه شدند.

 

وی ادامه داد: امروز در حالات عادی بیش از ۳ میلیارد مترمکعب آب به خلیج فارس از سرشاخه‌های کارون می‌ریزد. ما نمایندگان با همراهی و کارشناسی دقیق می‌توانیم گفت‌وگو کنیم. کما اینکه نمایندگان اصفهان با نمایندگان چهارمحال و بختیاری کنار هم نشسته‌ایم اما همه باید درباره تشکیل هیات کارشناسی بی‌طرف توافق کنیم.

 

عضو کمیسیون آب، منابع طبیعی و کشاورزی در ادامه سخنان خود، بیان داشت: اگر مردم بروجن باید از حوزه آبریز زاینده رود سیراب شوند، طرح بهشت آباد طی کارشناسی دقیق باید برای جبران برداشت‌هایی که از حوزه آبریز زاینده رود شده و تکلیف اجرا نشده دولت است، به اجرا در بیاید البته با کارشناسی، وفاق و توافق نمایندگان این کار باید انجام شود. کار را نباید بین مردم کشاند، قصه آب ملی است و انتقال آب از شمال به سمنان، از کرمانشاه به ایلام و از چهارمحال و بختیاری به اصفهان و دیگر نقاط کشور ملی است.

 

نقدعلی در بخش پایانی اظهارات خود، در واکنش به توصیه‌های مقام معظم رهبری درخصوص عدم توهین به رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی کرونا، گفت: اماما ما به امر شما تمکین می‌کنیم اما به رئیس جمهور می‌گوییم اگر توهین به شما ممنوع است، توهین به ساحت مقدس معصومین به طریق اولی ممنوع تر است پس بیایید اکنون که مورد مهر و عطوفت امام جامعه قرار گرفتید، دست از حاشیه سازی و تحریف بردارید و مشکلات معیشتی، مسکن و ازدواج جوانان را در فرصت باقی‌مانده برطرف کنید و همچنین این لطف امام جامعه که ضربه‌گیر اعتراضات مردمی شد و خود را سپر بلای رئیس جمهور کرد را قدر بدانید. البته قدر دانستن یعنی پرهیز از حاشیه
سازی و در مقابل رسیدگی و پرداختن به حل مشکلات مردم.

 

منبع: ایلنا

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید