جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۰۱:۵۴:۰۱
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳

کاخ سفید پذیرفت که دولت ترامپ قصدی برای مهار کرونا ندارد

رئیس کارکنان کاخ سفید روز یکشنبه به «سی‌ان‌ان» گفت که دولت ترامپ قصدی برای مهار بیماری کووید-۱۹ ندارد و این موضوع را رها کرده است.سی‌ان‌ان: کاخ سفید پذیرفت که دولت ترامپ قصدی برای مهار کرونا ندارد

به گزارش افق انلاین ، مارک میدوز رییس کارکنان کاخ سفید در مصاحبه با این شبکه خبری آمریکایی اعلام کرد: «ما نمی خواهیم همه گیری را کنترل کنیم. ما می‌خواهیم این واقعیت را کنترل کنیم که میتوانیم واکسن، داروهای درمانی و یا سایر چیزهای کاهش دهنده (شدت بیماری) را بدست آوریم».

رییس کارکنان کاخ سفید در پاسخ به سوال مجری «سی‌ان‌ان» که پرسید چرا علاقه ای برای مهار ویروس کرونا ندارید؟ گفت: «زیرا مانند ویروس آنفلوانزا یک ویروس مسری است».

میدوز گفت: «آنچه ما باید انجام دهیم این است که اطمینان حاصل کنیم که از عوامل کاهش دهنده مناسب، اعم از داروها یا روش‌های درمانی یا واکسن برای اطمینان از عدم فوت افراد به این علت، برخوردار هستیم.»

تسنیم/اظهارات رئیس دفتر رئیس جمهور آمریکا در حالی است که ویروس کرونا در سراسر این کشور به طرز چشم‌گیری افزایش یافته است، بطوری که روز شنبه به عنوان دومین روز متوالی با بالاترین میزان موارد جدید گزارش شد. به گفته یک منبع آگاه، دولت همچنین با موضوع موج دوم شیوع احتمالی این بیماری در کاخ سفید روبرو است، بطوری که نتیجه آزمایش حداقل ۵ نفر از افراد نزدیک به معاون ریاست جمهوری آمریکا مایک پنس در روزهای اخیر مثبت اعلام شده است و نگرانیها از افزایش شمار این افراد همچنان ادامه دارد.

طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز، حداقل ۸،۵۷۵ هزار مورد ویروس کرونا در آمریکا وجود دارد و حداقل ۲۲۴ هزارو ۸۰۰ آمریکایی بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید