چهارشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۰۶:۳۵:۴۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

دولت‌های مسلمان از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا تبعیت نکنند/از توسعه همکاری‌های پارلمانی با ایران استقبال می‌کنیم

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی که همه کشورها درگیر بحران شیوع کرونا هستند رژیم آمریکا تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی علیه ملت ایران وضع کرده است که انتظار داریم کشورهای دوست و اسلامی از این تحریم‌ها تبعیت نکنند.دکتر قالیباف در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس مجلس نمایندگان مالزی

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی که همه کشورها درگیر بحران شیوع کرونا هستند رژیم آمریکا تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی علیه ملت ایران وضع کرده است که انتظار داریم کشورهای دوست و اسلامی از این تحریم‌ها تبعیت نکنند.

به گزارش افق انلاین به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در تماس تلفنی با ازهر عزیزان هارون رییس مجلس نمایندگان مالزی با اشاره به شروع به کار مجالس دو کشور اظهار کرد: امیدواریم در دوره پیش‌رو پارلمان‌های دو کشور در تسهیل و تسریع همه‌جانبه همکاری‌های فیمابین به ویژه در زمینه همکاری‌های اقتصادی بکوشند.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود توسعه همکاری‌های فیمابین را مهم خواند و افزود: امیدواریم با تشکیل هر چه سریعتر کمیسیون مشترک ایران و مالزی شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور باشیم.

قالیباف با محکوم کردن تحریم‌های ضدبشری آمریکا علیه کشورمان خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که همه کشورها درگیر بحران شیوع کرونا هستند رژیم آمریکا تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی علیه ملت ایران وضع کرده است که انتظار داریم کشورهای دوست و اسلامی از این تحریم‌ها تبعیت نکنند.

وی همچنین با اشاره به ضرورت تقویت وحدت میان کشورهای اسلامی گفت: ایران و مالزی به عنوان دو کشور مهم در جهان اسلام باید همکاری بیشتری برای تحکیم وحدت میان کشورهای مسلمان و دوری از تفرقه داشته باشند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفت و آمدهای مردمی بین اتباع دو کشور، خواهان تسهیل امور کنسولی برای اتباع ایرانی در مالزی شد.

از توسعه همکاری‌های پارلمانی با ایران استقبال می‌کنیم

ازهر عزیزان هارون رییس مجلس نمایندگان مالزی نیز در این تماس تلفنی، ضمن استقبال از توسعه همکاری‌های پارلمانی ایران و مالزی گفت: ما علاقه‌مند هستیم مناسبات میان دو کشور مسلمان هر چه بیشتر تقویت و روابط میان دو پارلمان توسعه یابد.

وی در همین راستا افزود: در پارلمان مالزی با علاقمندی فعالیت گروه‌های دوستی دو کشور را پیگیری می‌کنیم و معتقدیم این گروه‌ها می‌توانند موجب تقویت هر چه بیشتر روابط پارلمانی دو کشور شوند.

رییس مجلس نمایندگان مالزی با اشاره به ضرورت اجرایی شدن توافق‌نامه‌های موجود میان دو کشور گفت: وزارت خارجه مالزی و بخش بین‌الملل پارلمان تمام تلاش خود را به‌کار خواهند گرفت که تمامی توافقنامه‌های ایران و مالزی به اجرا درآیند.

هارون در ادامه تلاش برای وحدت کشورهای اسلامی را بخش مهم از همکاری‌های دو کشور خواند و گفت: ایران و مالزی همواره برای تحکیم وحدت امت اسلامی تلاش می‌کنند علی‌الخصوص که تقویت وحدت در سطح کشورهای اسلامی برای رویارویی با چالش‌ها ضروری است.

وی با اشاره به تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه مردم کشورمان گفت: درخصوص تحریم‌ها مالزی همچنان مواضع خود را دارد و ما تحریم‌های غیرقانونی که براساس قطعنامه‌های سازمان ملل نیستند را به رسمیت نمی‌شناسیم.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید