لاوروف درصدد برقراری تماس با همتایان آذربایجانی و ارمنستانی خود است

به گزارش افق انلاین به نقل از خبرگزاری «تاس»، “ماریا زاخارووا” سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه، دقایقی پیش اعلام کرد که  “سرگئی لاوروف” رئیس دستگاه دیپلماسی این کشور در صدد برقراری تماس‌های فشرده با همتایان خود در جمهوری آذربایجان و ارمنستان، در رابطه با وخامت اوضاع در منطقه قره باغ است تا دو طرف را در خصوص رعایت آتش بس و آغاز مذاکرات متقاعد سازد.

این دیپلمات در پاسخ به سئوال این خبرگزاری گفت: «طرف روسی تلاش خود را برای تثبیت اوضاع در منطقه قره باغ انجام می‌دهد و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه، شخصاً در صدد برقراری تماس‌های فشرده با همتایان خود در باکو و ایراوان، برای ترغیب طرفین به آتش بس و آغاز مذاکرات با هدف جلوگیری از وخیم‌تر شدن بیشتر اوضاع در منطقه است.»

صبح امروز، یکشنبه، وزارت دفاع آذربایجان گزارش داد که ارمنستان تیراندازی شدید به مواضع ارتش آذربایجان در خطوط مرزی را آغاز کرده است. طبق این اطلاعات، تلفات در میان نظامیان و حتی غیرنظامیان نیز وجود دارد. از سوی دیگر، “نیکول پاشینیان” نخست وزیر ارمنستان نیز اعلام کرد که این نیروهای مسلح آذربایجانی بودند که حمله به قره باغ را آغاز کردند.

تسنیم