ترامپ: قدم بزرگی به سوی صلح و موفقیت برداشتیم/ توافق فوق‌العاده‌ای با ایران در راه است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:331903
پ

ترامپ: قدم بزرگی به سوی صلح و موفقیت برداشتیم/ توافق فوق‌العاده‌ای با ایران در راه است

اسرائیل، امارات و بحرین سفارتخانه هایشان را تأسیس و سفرائشان را مبادله خواهند کرد. آن‌ها در حوزه‌های مختلفی با هم همکاری خواهند کرد. این توافق باعث می‌شود تا مسلمانان با آرامش در مسجد الاقصی عبادت کنند؟!

رییس جمهور آمریکا در مراسم امضای توافق ننگین سازش گفت: قدم بزرگی به سوی صلح و موفقیت برداشتیم.

افق آنلاین ،  دونالد ترامپ، پیش از امضای توافق سازش میان رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی و در حالی که در کنار بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ایستاده بود اظهار کرد: گفت: توافق عظیم و فوق‌العاده با ایران خواهد کرد.

رییس‌جمهور آمریکا در این نشست و طی اقدامی نمادین نسخه‌ای از کلید کاخ سفید را به نتانیاهو هدیه کرد و آن را نشانه محبت و دوستی بین آمریکا و رژیم صهیونیستی خواند.

وی مراسم امضای توافق ننگین سازش که با حضور هیأت اماراتی به ریاست عبدالله بن زاید وزیر خارجه این کشور، هیأت بحرینی به ریاست عبداللطیف الزیانی و هیأت رژیم صهیونیستی به ریاست نخست وزیر این رژیم در محوطه کاخ سفید و با حضور ترامپ آغاز شده است، گفت: از وزیر خارجه امارات و وزیر خارجه بحرین متشکرم. اینجائیم تا برای تغییر مسیر تاریخ گردهم آئیم و روز جدید خاورمیانه را جشن بگیریم.
ترامپ گفت: قدم بزرگی را به سوی صلح و موفقیت برداشتیم. این مقامات، تا دقایقی دیگی توافق صلحی را امضاء می‌کنند که در تاریخ بی سابقه بوده است!

رییس جمهور آمریکا افزود: اسرائیل، امارات و بحرین سفارتخانه هایشان را تأسیس و سفرائشان را مبادله خواهند کرد. آن‌ها در حوزه‌های مختلفی با هم همکاری خواهند کرد. این توافق باعث می‌شود تا مسلمانان با آرامش در مسجد الاقصی عبادت کنند؟!
وی تاکید کرد: این توافقات من جمله یک صلح جامع را در منطقه شکل می‌دهد؛ کاری که بعضی‌ها فکر می‌کردند دست یافتنی نیست؛ من به این دست اورد برجسته تبریک می‌گویم.

ترامپ گفت: ۵۴ کشور مسلمان و عربی، من از همه آن‌ها می‌خواهم تا مشکلاتشان را با اسرائیل کنار بگذارند و با هم برای هدف صلح و امنیت گردهم آیند. ملت‌های منطقه خود باید برای آینده شان تصمیم بگیرند.
رییس جمهور آمریکا تاکید کرد: ما همکاری را به درگیری و بهروز‌ی را بر فقر ترجیح می‌دهیم. مسلمانان و دیگر ادیان می‌توانند با صلح در کنار هم زندگی کنند. به مردم امارات و بحرین تبریک می‌گویم.

وی در این جلسه افزود: من می‌خواهم ایران کشور بزرگی باشد؛ و از این رو ملت بزرگی باشد. فکر می‌کنم این رویداد فوق‌العاده‌ای باشد.

ترامپ اظهار کرد: من به نماینده‌های آن‌ها گفته‌ام باید اول صبر کنند انتخابات تمام شود. هیچ چیزی نیست که آنها، چین و احتمالاً روسیه بیشتر از رییس‌جمهور شدن جو بایدن خوب‌آلو دوست داشته باشند.

رییس جمهور آمریکا با بیان این موضوع که اگر جو بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ پیروز شود، آن‌ها ایالات متحده را صاحب خواهند شد، اظهار کرد:در این صورت چین صاحب ایالات متحده خواهد شد.
وی تاکید کرد: به همه آن‌ها گفته‌ام تا بعد از انتخابات صبر کنند، ولی بعد از انتخابات باید به توافق بهتری برسیم. من این را می‌گویم.

میزان ، ترامپ افزود: در این صورت و پس از انتخابات باید به توافق بهتری دست پیدا کنیم. درباره ایران، آن‌ها باید تا بعد از انتخابات صبر کنند، چون اگر بایدن پیروز شود، آن‌ها توافق خیلی بهتری نصیبشان می‌شود.

رییس جمهور آمریکا با بیان این موضوع که من توافق خوبی با ایران خواهم کرد، اظهار کرد: این توافق آن‌ها را برخواهد گرداند. ما به آن‌ها به هر طریق ممکن کمک خواهیم کرد و ایران بسیار خوشحال خواهد شد.
وی افزود: ایران خیلی سریع ثروتمند خواهد شد. فکر می‌کنم آن‌ها باید تا بعد از انتخابات صبر کنند.

رییس‌جمهور آمریکا پیرامون قصد بحرین و امارات متحده عربی برای علنی کردن روابط با رژیم صهیونیستی نیز اظهار نظر کرد و گفت: فکر می‌کنم چیزی که اسرائیل چیزی بیشتر از صلح به دست آورده است. این‌ها توافق‌های بسیار قدرتمندی هستند. این صلح جدی است. در خاورمیانه صلح برقرار خواهد شد. فکر می‌کنم اسرائیل دیگر منزوی نیست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید