کرملین: لوکاشنکو قصد تغییر قانون اساسی بلاروس را دارد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:331852
پ

کرملین: لوکاشنکو قصد تغییر قانون اساسی بلاروس را دارد

کاخ کرملین روسیه روز دوشنبه تایید کرد که رئیس جمهور بلاروس قصد دارد تا تغییراتی در قانون اساسی این کشور ایجاد کند.

کاخ کرملین روسیه روز دوشنبه تایید کرد که رئیس جمهور بلاروس قصد دارد تا تغییراتی در قانون اساسی این کشور ایجاد کند.

کرملین: لوکاشنکو قصد تغییر قانون اساسی بلاروس را دارد

به گزارش افق آنلاین ، کاخ کرملین روسیه روز دوشنبه خبر داد که «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس در جریان دیدار و گفت‌وگو با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود تایید کرد که وی قصد دارد تغییراتی در قانون اساسی این کشور ایجاد کند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین پس از اتمام دیدار لوکاشنکو و پوتین در شهر سوچی که حدود ۴ ساعت به طول انجامید گفت: «لوکاشنکو قصد خود برای ایجاد تغییر در قانون اساسی را تایید کرد.»

لوکاشنکو امروز به شهر سوچی در روسیه سفر کرد تا در آنجا با پوتین دیدار و گفت‌وگو کند.

سفر لوکاشنکو به روسیه، اولین سفر خارجی رئیس‌جمهور بلاروس بعد از انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور و جنجال‌ها و تنش‌های متعاقب آن بوده است.

در پی اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری بلاروس در تاریخ ۹ آگوست (۱۹ مردادماه) و پیروزی لوکاشنکو، بلاروس شاهد اعتراضات گسترده‌ای بوده که برخی از آنها به خشونت کشیده شده است.

فارس/ «سوتلانا تیخانوفسکایا» که رقیب انتخاباتی لوکاشنکو بود، تنها حدود ۱۰ درصد آراء انتخاباتی را به دست آورد اما تاکنون نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری بلاروس را به رسمیت نشناخته است.

لوکاشنکو اخیراً با اشاره به اعتراضات در بلاروس تاکید کرده که منشا این اعتراضات از خارج از کشور است و به منظور ایجاد یک منطقه حائل بین روسیه و دیگر نقاط اروپا انجام می‌گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید